For Honor Turnuvalarında Peacekeeper'a Güle Güle

YAZAN Nurettin Tan

Gidiyor gönlümün efendisi... Şaka şaka defolsun...

For Honor çıktığından beri Peacekeeper'dan hemen hemen herkes nefret ediyor. Çok seri saldırıları sayesinde oyuna yeni başlayan bir PK'nın oyunda ustalaşmış başka bir oyuncuya soğuk terler döktüreceği kadar dengesiz bir karakterden bahsediyoruz.

Topluluk kızgın, topluluk ayağa kalkmış, topluluk sesini Ubisoft'a duyurmaya çalışıyor ama duyuramıyor. Ubisoft şimdilik "Yav hallederiiiiiz," şeklinde bir havada olsa da oyuncuların MLG forumlarında turnuvalar için attıkları uyarı mesajı MLG tarafından ciddiye alındı. Clint44mag adlı kullanıcı yazdığı gayet uzun ve mantıklı mesajında Peacekeeper'ın kırık bir karakter olduğunu, onunla oynamanın olimpayatlarda steroid kullanarak haksız yere maç kazanma ile aynı olduğunu belirtti. Yazının sonunda size konu ile alakalı iki video atacağım oradan durumun vahimliğini izleyebilirsiniz ama nihayetinde Clint44mag MLG yöneticilerinin turnuvalarında PK'yı yasaklamaları gerektiğini belirtti.

MLG yöneticileri durumu değerlendirdiler ve yapacakları ilk turnuvada PK'yı yasaklayıp, durum değerlendirmesi yapacaklarını açıkladılar. Turnuva sonrası yapacakları ankette durumu oyunculara da danışacaklar ve For Honor kitlesinden "Evet banlansın," kararı çıkarsa PK'nın sonu tamamen gelmiş olacak. 

MLG gerçekten turnuvalarından PK'yı tamamen uçurursa acaba nihayetinde Ubisoft karakteri dengelemek için kılını kıpırdatır mı çok merak ediyorum.

 

 

İLGİLİ BÖLÜMLER