The Witness'ın Geliştiricisinden Yeni Bir Oyun Geliyor

YAZAN Furkan Kirazoğlu

Yine şaşırt bizi Blow

Braid ile harika iş ortaya çıkartan Jonathan Blow, Thekla Inc. stüdyosunu kurup yine kaliteli bir oyun olan The Witness ile karşımıza çıkmıştı. Haliyle bu isimden gelecek yeni oyun da merakla bekleniyor.

Jonathan Blow, Twitter’dan yaptığı açıklamayla daha duyurulmamış yeni bir oyun için deneyimli, 3D karakter animasyoncusu aradıklarını belirtti. Bu mesajla birlikte Blow ve ekibinin yeni oyun için çalışmalara başladığı sonucunu çıkartabiliriz.

Mesajdan çıkan bir başka detay da “3D karakter animasyoncusu” kısmı. The Witness birinci şahıs bakış açısından oynandığı ve oyunun geçtiği dünyada başka karakter olmadığı için böyle bir çalışana ihtiyaç yoktu. İlandan çıkartabildiklerimize göre yeni oyun yine The Witness gibi üç boyutlu olacak ama bu sefer ya 3. şahıs bakış açısından oynanacak ya da oyunun dünyasında başka karakterlerle etkileşime geçeceğiz.

Jonathan Blow’un yeni oyunuyla ilgili daha fazla detay alabilmek için bir süre daha beklememiz gerekecek. Umarız bu seferki oyunu Braid ile The Witness arasında geçen zaman kadar beklemek zorunda kalmayız.

İLGİLİ BÖLÜMLER