Battlegrounds'un Güncellemesi Bazı Optimizasyon Sorunlarını Çözdü - Gelsin Yüksek FPS!

YAZAN Oğulcan Çelik

Bol bol güncellemeye hazır olun

Kapalı betasından itibaren büyük bir ilgi toplayan, ilk üç gün içinde geliştiricisi Bluehole'a 11 milyon dolar kazandıran PlayerUnknown's Battlegrounds'ın güncelleme takvimi detaylandı.

Oyunun Steam sayfasında yapılan açıklamaya göre, erken erişim aşamasında güncellemeler 3 farklı kategoride yayımlanacak. Bunlar sunucu performansını iyileştirecek günlük güncellemeler, bug düzeltmeleri, istemci iyileştirmeleri içeren haftalık güncellemeler ve denge ile yeni içerik ekleyecek aylık güncellemeler olacak.

Oyuncuların performanslarını görebildiği ve listenin başına çıkmak için yarıştığı sıralamalar, şu anda basit bir ELO algoritması ile hesaplanıyor. Fakat geliştirici firma ileriki zamanlarda ellerinde daha fazla veri olduğu zaman ELO puanlarını yenileyecek ve daha dengeli çalışan bir sistem geliştirecek.

Ayrıca tıpkı H1Z1'deki gibi yüksek pinge sahip oyuncuların kendi bölgeleri dışındaki sunucularda oynaması için bir engel de getirilecek. Bluehole bu noktada "farklı bölgelerde olan ama birlikte oynamak isteyen oyuncuları" da düşündüğünü, bu yüzden bu "engel" sistemi üzerine çalıştıklarını, henüz kesin bir şey söylemenin erken olduğunu da belirtti.

Bugün oyuna eklenen ilk hafta güncellemesinin detayları da ayrıca yine açıklama ile belli oldu. Okyanusya ve Güney Amerika sunucularını ekleyen güncelleme ayrıca beraberinde birçok sunucu & istemci iyileştirmesi, optimizasyon ve arayüz yenilemeleri de getiriyor. Dilerseniz tüm detaylara buradan göz atabilirsiniz.

İLGİLİ BÖLÜMLER