Bungie Sonunda Duyurdu: Destiny 2 PC'ye Geliyor!

YAZAN Oğulcan Çelik

Duyduk duymadık demeyin!

Günlerdir sızıntıları ardı ardına gelen, PC'ye gelip gelmeyeceği merak konusu olan Destiny 2'nin yeni fragmanı yayımlandı. Yeni oyun PC, PlayStation 4 ve Xbox One için 8 Eylül'de satışa sunulacak.

Oyunun resmi Twitter hesabından paylaşılan yeni fragman ile, sevilen FPS-DVO türündeki Destiny'nin devam oyunun 8 Eylül'de çıkacağı ve ön siparişi duyuruldu. resmi sitesine giderek platformları incelediğimizde ise, PlayStation 4 ve Xbox One'ın yanında PC'nin de ön siparişe açıldığını ve oyunun resmi olarak PC'ye de geleceğini öğrenmiş olduk.

Destiny 2'nin PC versiyonunun fiyatı Amazon'da 59$ iken, PlayStation Store'da PS4 Standart Edition'ın fiyatı 254 TL olarak gözüküyor. Normal sürümün yanında ana oyun + season pass, Digital Deluxe Edition, Limited Edition ve Collector's Edition gibi paketler de satışa sunulacak. Digital Deluxe Edition'ın içeriği şu şekilde:

  • Destiny 2 Ana oyun
  • Destiny 2 Expansion Pass: İki adet DLC
  • Legendary Sword
  • Legendary Player Emote
  • Cabal Empire Themed Emblem

Limited Edition'da yukarıdakilerin yanında Cabal Empire hakkında bilgiler içeren bir kitapçık, postkartlar ve birkaç özel içerik daha barındıran özel bir kutu da bulunacak. Collector's Edition'da ise Limited Edition'da olanların yanında ayrıca 15 inçlik bir laptop çantası veya taşıma çantası olarak kullanabileceğiniz özel bir çanta bulunuyor. Bu özel kutuların tam detayları ise önümüzdeki günlerde belli olacaktır.

Ayrıca oyunun 3 platformunda da beta düzenlenecek ve ön sipariş ile satın alan herkes betaya katılabilecek. Betanın detayları ve tarihi ise yakında açıklanacak.