YAZAN Nurettin Tan

Overwatch tarihini içeren bilgilendirmeler devam ediyor.

Orisa'yı sahneye çıkartmasından sonra Blizzard yavaşlamadan Overwatch'a yüklenmeye devam ediyor. Bu seferki içerik yeni bir kostüm ve Overwatch tarihçesi ile alakalı olacak gibi. Hangi dönemi anlatacak derseniz; Widowmaker'in Alive videosunu hatırlıyor musunuz? İşte o zamanlarda geçecek...

King's Row Uprising yani "King's Row Ayaklanması" diye kabaca çevirebileceğim olay Widowmaker'in Tekhartha Mondatta'ya suikast düzenlemesinden sonra çıkan Omnic isyanı üzerine odaklanıyor. Blizzard'ın sunduğu kısa gösterim filminde dikkati çeken detaylar şunlar; sol üstte "Zorunlu Robot Kayıt Yasası" kutusu, sağ üstte muhtemel Omnic Binası resmi (gönül ister yeni harita olsun), sol altta King's Row metrosu, sağ altta ise Tracer'a gelecek yeni kostümün zar zor görünen bir kısmı (evet Tracer'ın yeni kostüme çok ihtiyacı var... Hanzo'dan nefret eden biri olarak Hanzo severlere katılıyorum. Hanzo'ya kostüm çıkarın artık!).

Videoda metro istasyonunun bulunmasının sebebi Mondatta'nın ölümünden (ya da kapatılmasından sonra) bölgedeki Omnic'lerin başkaldırmış ve isyanın metroya yürümüş olması. Robotlar yeraltını ele geçirmiş olabilir mi? Evet. Belki de bu yüzden şu anda oynadığımız haritada metro geçişi parmaklıklarla kapalıdır ve belki de o yüzden haritada saldıran tarafı oynarken EMP bombası patlatıyoruzdur. Hatta şu an King's Row'un yedi sene önceki halinde bile oynuyor olabiliriz (çünkü EMP patlatmaya çalışıyoruz). Kısacası 7 sene önceki isyan o derece ağırmış ki işin içine hükümet el atmak zorunda kalmış.

Omnic Corporation'un bununla alakası nedir? King's Row Uprising ikinci bir Omnic Crisis'in başlangıcı olabilir mi? Talon'un Katya Volskaya'ya düzenlemeye çalıştığı suikastin bununla bir alakası var mı? Katya Omniclere karşı silah üretiyorsa teknolojiyi neden Omnicler veriyor? gibi aklımda deli deli sorular var. Ama ne olursa olsun bunun yanıtı için ayın 12'sine kadar beklemek zorundayız loves.

İLGİLİ BÖLÜMLER