YAZAN Oğulcan Çelik

Yeterince şanslıysanız, hiçbir şey yapamdan birinci olabilirsiniz

PlayerUnknown's Battlegrounds çıktığı günden beri konuşulan, oynanan ve Twitch'te ilk 5'ten inmeyen bir oyun haline geldi. Oyunun yapımcısının direkt olarak türü keşfeden isim olmasının ve rakiplerine göre çok daha fazla içerikle çıkmasının katkısı da oldukça büyük.

Tabii bir oyun bu kadar popüler olunca da internet; özellikle de Reddit tamamen bu oyunun gifleri ile dolmaya başlıyor. Amacın sona kalmak olduğu ve insanların birbirini silahlar, bombalar ve araçlarla öldürdüğü böylesine bir oyunda da dolayısı ile oldukça komik anlar oluşabiliyor. PC Gamer'ın derlediği ve birçok insan tarafından oylanan, paylaşılan anlar karşınızda!

Heyecanla ilerlerken bir dağdan düşerek kurtulmanız, çok da büyük bir olay olmayabilir. Fakat son ikiye kalmışsanız, dağdan düştüğünüzde çok az canla kurtulmuşsanız ve saklanan diğer oyuncunun karşısına düşüp bir de onu öldürerek birinci olduysanız; rakibinize sinir krizleri yaşatabilirsiniz.

Bazen internetiniz kesilir, en önemli anda oyundan düşersiniz. Bazen klavyenizin bağlantısı kopar, bazen lag olur... Fakat bazen de düşer düşmez bir araba bulursunuz, tam yola çıkarsınız ki karşınızda "bir keklik" edasıyla yere inmeye çalışan rakibi keşfedersiniz. Şans işte...

>Battlegrounds'un Güncellemesi Bazı Optimizasyon Sorunlarını Çözdü

Saatlerinizi harcayarak bir oyunda git gide ustalaşmanız elbette olası. Fakat kapalı betadan yeni çıkmış bir oyunda, kilometrelerce uzakta bir dağa tırmanırken ufukta bile gözükmeyen bir binadan 'headshot' yemek, bu "ustalaşma" konusunu insana unutturabiliyor. Zira şu şekilde ölen kimsenin "aa ne kadar iyi oyuncu" dediğini sanmıyorum. Büyük ihtimalle hileden raporlamıştır vuranı.

Son kalanın kazandığı bir oyunda elbette 4 kafadar bir araca atlayıp gezmek, kazanma şansınızı arttırabilir. Fakat kalabalık gezerken dip dibe gezmeniz de gerekmiyor. Hani biriniz ölürse diğerleriniz kurtarsın diye... Öyle gözüküyor ki bu videodaki arkadaşlar bana pek katılmıyor.

Daha yeni yere inmiş ve sadece bir kask bulmuşken, arkanızdan taramalı tüfekle koşturan birini gördüğünüzde şansınızın pek fazla olmadığını elbette düşünebilirsiniz. Fakat unutmayın ki, yeterince kum torbası dövmüş bir insan, tek bir yumruk ile bir insanı nakavt edebilir. Kendiniza inanın!

>Battlegrounds Geliştiricisine 3 Günde 11 Milyon Dolar Kazandırdı

Arabada giden birini keskin nişancı tüfeğiyle vurmak büyük bir yetenek isteyebilir, fakat önce nişan aldığınız kişiyi arabadan dışarı atacak şekilde bayıltmak ve sonra öldürmek... asıl marifet bana göre bu.

 

Tüm oyun boyunca bir köşeye "kamp kuran" ve bir kere bile ateş etmeyen insanlardan bıkıtınız mı? Bir araba alıyorsunuz, son hıza ulaşıyorsunuz, bir tepeden uçarak rakibin pusduğu çatıya inip intikam alıyorsunuz. Şaka bir yana şu olay benim başıma gelse sanırım bir süre oynamayı bırakırım.