Metal Gear Survive'ı E3 2017'de Oynayabileceğiz - Sanki Oynamasak Daha İyi Gibi

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Yapma bunu Konami, videodan ders alsaydın ya bari?

 Hideo Kojima'nın ayrılmasıyla birlikte Metal Gear Solid serisi de son bulur diyorduk, ama olmadı. Konami inat etti ve Metal Gear Survive isimli bir oyunu duyurdu. Oyunun yayımlanan ilk fragmanı ise serinin hayranları tarafından darmaduman edilmişti, fakat Konami hızını alamamış gibi duruyor. Zira oyunu E3 2017'de oynayacağımız bazı kaynaklara göre kesinleşti.

Zaten Japonya merkezli oyun şirketi de Metal Gear Survive'ın 2017'de çıkacağını resmi olarak duyurmuştu, yani kaynaklar biraz şüpheli dursa da oyunu bu sene içerisinde oynayacaksak E3 2017'den daha ideal bir yer olacağını zannetmiyorum. Oynanıştan bağımsız olarak bir de yeni fragman olacağı söyleniyor. Ancak bizi pek de heyecanlandırmadığını söylemek lazım, zira ben de çoğunluk gibi Kojima'nın yer almadığı bir Metal Gear oyunun ne kadar keyif vereceğinden şüphe duyuyorum.

> Konami ve Maradona Arasındaki Dava Kızışıyor

Konami de oyunu hasır altı etmişti aslında, bir umut yakında iptal haberi çıkar diye bekleyen büyük bir kitle de yok değildi. Ancak son çıkan dedikodularla birlikte Metal Gear Survive'ın çıkacağından emin olabiliriz. Bakalım Konami bizi şaşırtabilecek seviyede bir oyun sunabilecek mi?

İLGİLİ BÖLÜMLER