Overwatch'un Omnic Ayaklanmasını Anlatan Yeni Çizgiromanı Çıktı

YAZAN Nurettin Tan

Overwatch tarihi hakkında ufkumuz genişliyor.

Omnic Krizi demiyorum bakın dikkatinize çomak sokarım, Omnic Ayaklanması diyorum. Overwatch'un şu an bulunduğu zamandan yedi yıl öncesinde King's Row'da geçen Omnic ayaklanması ile alakalı çizgiromanı çıktı. Ve bana kalırsa şimdiye kadar çıkan en iyi çizgiroman.

11 Nisan'da duyuru ile sunacakları "Ayaklanma" içeriğinde olacağını kesin olarak bildiğimiz tek şey Tracer'a gelecek yeni kostüm. Bunun dışında aynı Junkenstein's Revenge'de olduğu gibi Omniclere karşı savaştığımız bir etkinlik de gelebilir. Belirli kostümleri içeren özel bir etkinlik beklemiyorum ama bazı oyuncuların tahminlerinin bu  yönde olduğunu da belirtmem gerekli. Jeff Kaplan Overwatch oyuncularının oyunun tarihçesi hakkında daha çok şey görmek istediklerini ve içeriğin bu yüzden çıktığını söyledi.

Arkada harika bir müzik ve çok güzel bezenmiş ses efektleri eşliğinde okuyacağınız çizgiroman McCree'nin King's Row sokaklarında dolaşması ile başlıyor. O dönemler McCree Gabriel'in (Reaper) altında Blackwatch'ta çalışıyor. Gabriel'in Blackwatch'un operasyonlarını Morrison'la (Soldier 76) dahi paylaşmadığını görüyoruz. Hatta ilerideki kapışmalarının habercisi gibi "Heykeli dikilen kahraman ben değilim," diye lafı Ana'ya ve  Morrison'a çakıp kumandan odasından ayrılıyor. İngiltere Hükümeti'nin Omniclere çok sert davrandığını görüyoruz. Omnicler insanların çalışmak istemedikleri işlerde çalışıp karşılığında hiçbir hak ya da vatandaşlık alamıyorlar. İsyanı tetikleyen de bu oluyor zaten. İsyanın büyüklüğüne rağmen İngiltere Overwatch'un kesinlikle olaya müdahale etmesini istemiyor. Morrison odasında otururken yanındaki ekranlarda Japon Hükümeti'nin Blackwatch şikayetini görüyoruz. Hemen altında bir Overwatch personelinin öldürüldüğü yazıyor. Bu muhtemelen Gerard yani Widowmaker'in eşi ki zaten kendisi tarafından öldürüldü. Resme dikkatle bakarsanız Widowmaker'in özel lenslerini görüyorsunuz. Zira hemen altında Petra'nın (Overwatch'un başına getirilen sivil lider. Morrison onunla konuşmadan Londra'ya müdahale kararı alıyor) Kahire olayıyla ilgili soruşturma açtığını okuyoruz keza Gerard Kahire'de öldürüldü.

Lena Oxton yani Tracer Overwatch'a yeni katılmış bir çömez. Geçirdiği kazadan sonra Winston'un icat ettiği ve Oxton'un zamanda kaybolmasını önlemek için taktıkları cihazın ne derece çalıştığını daha bilmiyorlar. Tracer belki de yeni iyileşmeye başlayan Genji ile idman yapıyor. Bu arada Genji'nin o çizimi kesinlikle kostüm olarak gelmeli bence.

Çizgiromanı buradan okuyabilirsiniz. Okuduktan sonra sizin de yakaladığınız ipuçları ya da fikirleriniz varsa yorumlarda okumayı çok isterim loves.

İLGİLİ BÖLÜMLER