For Honor'ın Yeni Büyük Güncellemesi Yayımlandı

YAZAN Emre Özdemir

Konsol güncellemesi yaklaşık bir hafta sonra yapılacak

Ubisoft'un yeni ve sevilen oyunu For Honor için 1.05 güncellemesi yayımlandı.

Şimdilik sadece oyunun PC versiyonları için yayımlanan güncelleme ile karakterlerden oyun modlarına kadar bir çok konuda ayarlamalar ve düzeltmeler yapıldı.

Güncellemenin en dikkat çeken notlarından biri Peacekeeper'da yapılan değişiklikler oldu. Açılışını Zone Attack'le yapıp sonra da bizleri hafif saldırıları ile tokatlayan, zaman zaman da sinir harbi yaşatan Peacekeeper yediği/yiyeceği nerf sonrasında 'OP' statüsünü kaybedecek gibi gözüküyor. Zone Attack, Sidestep Strike ve Riposting Stab'i tekrar düzenlenen Peacekeeper'ın hafifi saldırı spaminde ise henüz bir değişiklik yapılmadı (bu konuyu en kısa sürede çözeceğiz diyorlar).

for-honor-peacekeeper

Güncellemenin oyun modlarına dokunan kısmında ise dikkatimizi Elimination ve Skirmish'te yapılan değişiklikler çekiyor. Şöyle ki: Artık Elimination'a başladığımız gibi hemen güçlendirmelere koşamayacağız, çünkü kendileri oyun başladıktan 20 saniye sonra ortaya çıkacaklar. Ayrıca Skirmish modunda maç süresinin kısaltılması için bazı adımlar atıldı. Mesela bu modda Hero kill, Streak ve Savior'dan kazanılan puanlar arttırıldı. Bunların yanı sıra takımınıza 15 puan kazandıracak Avenger isimli yeni bir puan sistemi eklendi (hala Skirmish'ten bahsediyorum). Avenger'dan gelecek 15 puanı kazanmak için yapmanız gereken şey son 10 saniye içince takım arkadaşınızı öldüren bir rakip oyuncuyu ortadan kaldırmak.

for-honor-big-2

Güncelleme notlarında oldukça önemli olan iki konu daha var. Birincisi, bundan sonra Revenge moduna girdiğimizde freni boşalmış yük kamyonu gibi rakiplerimizi ezemeyeceğiz (ya da tam tersi). Çünkü daha önceden saldırı ve savunma istatistiklerimiz Revenge moduna ekleniyor, bunlar modun kendi güçlendirmeleriyle birleşince karakterimiz durdurulamaz oluyordu. Güncelleme sonrasında ise saldırı ve savunma istatistiklerimiz Revenge moduna yansımayacak, yani Revenge ne verirse onunla saldıracağız.

Bahsettiğim ikinci konu ise Daily Orders ve Contract Orders'ı kapsıyor. Bundan sonra Daily Orders ve Contract Orders'tan aldığımız görevleri ister PvP'de, istersek de yapay zekaya karşı tamamlayabileceğiz. Ayrıca oyunun tüm modlarında tamamlanabilecek günlük görevler de sisteme eklendi.

1.05 güncelleme notları biraz uzun, fakat bunlara bir de ben bakayım diyorsanız kendilerine buradan ulaşabilirsiniz.

For Honor'ın PC versiyonu için erişilebilir durumda olan 1.05 güncellemesi konsol sahipleri ile yaklaşık bir hafta sonra buluşacak.