YAZAN Oğulcan Çelik

Yine de ümidinizi yitirmeyin!

Overwatch'ın pek sevilen başkanı Jeff Kaplan, geçtiğimiz ay oyunun Switch'e gelme ihtimali üzerine konuşmuştu. Kaplan geçtiğimiz günlerde Express Online'a verdiği röportajda ise şimdilik bu ihtimalin uzak olduğunu söyledi.

->Overwatch Blizzard'a Yılda 720 Milyon Dolar Kazandırabilir

Kaplan, röportajda halihazırda üç platforma birden destek vermek için büyük bir çaba sarf ettiklerini ve bunun kolay olmadığını, dördüncü bir platform eklemenin Blizzard'ın planı dahilinde olmadığını belirtti. Özellikle geliştirici ekibin tüm sistemlere birden güncellemeleri aynı anda çıkarabilmesinden mutlu olduğunu; fakat yeni bir platformun bu dengeyi bozabileceğini söyledi.

Ama Nintendo Switch'te Overwatch oynamak isteyenler yine de ümidini yitirmesin, Jeff Kaplan röportajı açık bir kapı bırakarak kapadı:

"Sadece şu an o platform üstünde çalışmıyor olmamız, gelecekte bunu düşünmeyeceğimiz anlamına gelmez."

Özellikle son zamanlarda en fazla oynanan oyunlardan biri haline gelen Overwatch, eminim ki Nintendo Switch'in satışlarını tıpkı yeni Zelda gibi tek başına artırabilme potansiyeline sahip. Fakat özellikle yeni konsolun gücünün PlayStation 4 ve Xbox One'a kıyasla pek de fazla yüksek olmamasından dolayı, geliştirici ekip hiç bu işe yönelmeyebilir de...

->Bilgisayarı Overwatch'ı Zor Kaldıran Oyuncuya Reddit'ten Bağış Yağdı