YAZAN Nurettin Tan

Bluehole Studio için işler tıkırında.

Şu sıralar gerçekten çok isteyerek girdiğim tek bir oyun varsa o da PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS. Elbette Overwatch'un yeni etkinliği geldiğinde 1 Mayıs'a kadar ara vermek zorundayım kalacağım ama olsun.

PUB daha betasında anormal bir ilgiyle karşılaşmış ve çıktığının ilk haftası rekor bir satış rakamı elde etmişti. Ve daha üzerinden sadece 16 gün geçmiş olmasına rağmen oyun bir milyondan fazla satış rakamına ulaştı. Şu anda Steam'in aynı anda en çok çevrimiçi olan oyuncu sıralamasında 89.000 rakamı ile ilk üçe yapışmış durumda. Oyunu o kadar sevdim ki uyumadan evvel yatakta telefondan Twitch'i açıp Summit izlemeden yapamıyorum. Twitch'e girdiğinizde dikkat ettiyseniz oradaki izlenme rakamları da çılgın vaziyette. Günde yaklaşık 2000 yayıncı PUB oynarken aynı anda izleyici sayısı 150.000'i bulduğu oluyor ki bu League of Legends'in rakamlarını bile zorlayan sayılar. Twitch'te nadiren birinciliğe oynasa da oyunu izlenme sıralamasında sürekli ilk üçte görüyorsunuz.

PUB'ın erkem erişim sürecinin 6 aydan az sürmesi beklenirken ("Ben erken erişim oyunu almam," diyenler için söylüyorum) yapımcı Brendan Greene başarılarında kendilerine destek olan oyunculara teşekkür etmeden duramıyor. Oyun gerçekten şahane, H1Z1 King of the Kill'e zerre ilgi duymamış olsam bile (ama Twitch'te izlemesi zevkliydi) PUB'a müthiş şekilde bağlandım. Bir de adamları daha iyi görebilsem (ağlamaya başlar), yaşlanıyoruz tabii gözler eskisi gibi değil.

İLGİLİ BÖLÜMLER