Dawn of War III'ten Alışılmışın Dışında Bir Açılış Sinematiği

YAZAN Eser Güven

O uçuşan şey Ork kafası mı?

Dawn of War oyunlarının açılış sinematiklerinin her zaman muazzam olduğunu düşünmüşümdür. Hatta sinematik konusunda Blizzard oyunlarıyla aşık atabilen yegane serilerden biridir bu. Ancak Warhammer 40,000: Dawn of War III'ün yayınlanan açılış sinematiği bu geleneği biraz bozmuş gibi.

Oyunun duyuru videosunun ne kadar aksiyon dolu, ne kadar kanlı, ne kadar heyecanlı olduğunu hatırlıyor musunuz? Açılış sinematiğinde de benzer bir yapı beklerken karşımıza bir slayt gösterisi gibi durağan görüntülerden oluşan bir video çıktı. Tamam yine o sıcak savaş ortamının belki de en ateşli kısımlarını göstermiş ama ben yine de kendi adıma daha akıcı bir şeyler görmeyi umuyordum. Hatta videonun yarısında "tamam şimdi hızlanacak ve kendimizi savaş alanındaki kaosun ortasında bulacağız" diye bile düşündüm. Ama olmadı.

Yine de bu video tarzının da olumlu yanları yok değil. Bu sayede görsellerdeki detaylara daha rahat dikkat edebiliyor ve havada uçuşan uzuvları daha net görebiliyoruz :) Yiğidi öldürüp hakkını da verelim.

"Kılıcım İmparator'un emrindedir.

Ölü ya da diri, başka kimseye hesap vermem." 

Warhammer 40,000: Dawn of War III, 27 Nisan'da PC'ye özel olarak çıkacak.

Warhammer 40,000: Dawn of War III, releases on April 27th, exclusively for PC
İLGİLİ BÖLÜMLER