YAZAN Gencer Fenercioğlu

World of Tanks ve Avusturyalı geliştirici Bongfish

Wargaming, Avusturyalı oyun geliştirici Bongfish ile World of Tanks’in yeni modu Ön Cephe’nin (Frontline) geliştirilmesi için işbirliği yaptıklarını duyurdu. Yeni modu test sunucularında deneme ve düşüncelerinizi geliştiricilere iletme fırsatınız da var.

Peki bizleri Ön Cephe modunda neler bekliyor? Bu mod, 9 kilometrekarelik devasa bir haritada 30 kişilik takımlardan oluşan takımları karşı karşıya getirecek.

Oyuncular uzun zamandır bizden daha büyük haritalar, yeni çarpışma düzenleri ve daha büyük takımlarda savaşabilecekleri bir yapı istiyorlardı,” şeklinde konuşan World of Tanks Geliştirme Direktörü Milos Jerabek, sözlerini, “Wargaming’in dağıtılmış oyun geliştirme modeli yeni modu hayata geçirme ve Bongfish ile güçlerimizi birleştirme olanağı sundu. Daha önce büyük geliştiricilerle çalışmaya aşina olan Bongfish ile World of Tanks ekibi son derece uyumlu bir şekilde çalışarak epik savaşları nihayet test etmemizi sağlıyorlar,” diyerek tamamladı.

World of Tanks sandbox test sunucusu, oyunun geliştirilmesinde kilit rol oynamanın yanında oyuncularla birebir dirsek temasında olma ve fikirlerini alma konusunda da önem taşıyor. Ön cephe modu aracılığıyla geliştiriciler, sunucuları üçüncü kez büyük bir güncelleme fikrini denemeleri için oyunculara açmış oluyorlar.