Max Payne'in Geliştiricisinden P7 Kod Adlı Yeni Bir Oyun Geliyor

YAZAN Eser Güven

P6'yı ne zaman atladık ey Remedy

Max Payne'in geliştiricisi Remedy Games yıllık başarılarını listelediği bir basın açıklaması yayınladı ve bu açıklamada dikkat çekici bir paragraf vardı: "Remedy olarak şu an P7 kod adında bir oyun projesi üzerinde çalışıyoruz. Firmamızın stratejisi bu oyunu çok sayıda platformda birden yayınlamak, bu yüzden Remedy sahibi olduğu ve Quantum Break'te kullandığı Northlight teknolojisini artık PlayStation 4 konsolları için de geliştiriyor."

Finlandiya'lı Remedy stüdyosunun bir önceki oyunu hatırlayacağınız üzere Quantum Break'ti ve bu oyun yalnızca Xbox One ve PC'ye özel olarak yayınlanmıştı. Remedy'nin PlayStation platformlarında yayınladığı son oyunu Max Payne 2'ydi ki onun da üzerinden neredeyse 14 yıl geçmiş.

Remedy bu gizemli proje hakkında başka ayrıntı vermekten kaçınmış ama bu projeye ek olarak bir de Koreli yayımcı Smilate işbirliği ile CrossFire isimli oyunun devam oyunu üzerinde çalıştıklarını belirtmiş. Remedy'nin bir süredir çok oyunculu oyunlar da geliştirmek istediğini biliyorduk ama umarım bu istek asıl başarılı olduğu tek kişilik oyunları etkilemez.

P7'nin ne olduğuna dair şimdiden çeşitli tartışmalar başlamış durumda. P harfinden Payne çıkarmaya çalışmaya gerek yok bence, bu kadar bariz bir seçim yapmazlardı çünkü. Ayrıca zaten Remedy Max Payne'nin haklarını 2002 yılında Rockstar'a satmıştı. Alan Wake desek, geçen sene Alan Wake'in devam oyununu yapma gibi bir planları olmadığını da açıklamıştı adamlar. Yani listeden bu ismi de silebiliriz. Quantum Break ile ilgili bir şey olsa bu kadar gizem yapmalarına gerek olmazdı. O yüzden bunun yeni bir IP olma ihtimali çok yüksek ve bu adamlar önceki oyunlarında da gördüğümüz gibi yeni bir şeyler yaratma konusunda son derece başarılılar.

İLGİLİ BÖLÜMLER