YAZAN Nurettin Tan

O Widowmaker kostümü benim olacak!

Overwatch'ın Uprising etkinliği sonunda aktifleştirildi ve akşam saatlerinde oyuna girmeye çalışan oyuncular 9000 kişiyi bulan oyun bekleme sıralarında heder oldu. Uprising etkinliği neden bu kadar ilgi çekti?

11 Nisan ve  1 Mayıs tarihleri arasında etkin tutulacak Uprising şimdiye kadar gelen diğer etkinliklere göre çok daha efsane karakter kostümleri barındırıyor. 100'ün üzerinde yeni kozmetik ürünlerinin yanısıra oyuncular şimdiden Blackwatch Genji ve McCree kostümlerini almak için bilenmiş durumdalar. Kostümler gerçekten çok iyi bu oyuncuların ilgisini çeken ilk neden. Diğeri ise PvE modunun çok sevilmesi. Overwatch tarihi üzerine odaklanan etkinlikte King's Row'da çıkan Omnic ayaklanmasına müdahale eden Mercy, Torbjörn, Reinhardt ve çaylak Tracer'dan oluşan grubu canlandırabiliyoruz. Ya da "All Heroes" seçeneğiyle istediğimiz karakteri de alarak Omnicleri durdurmayı deneyebiliyoruz. Her iki modun da gayet kazık "Achievement"leri bulunmakta ve oyuncular şimdiden bunları bitirmek için OW'ye kendilerini adamış vaziyetteler.

Etkinlik boyunca Arcade modunda sadece bu iki etkinlik ve Mystery Heroes modu aktif olacak. Anlaşılan o ki Blizzard bu güzelim kostümleri almak için beleşe verdiği kutuları olabildiğince zor dağıtmak istiyor. Bütün kostümleri tamamlamaya çalışacak bendeniz için 1 Mayıs'a kadar uzun ve çilekeş bir yol beni bekliyor.

 

İLGİLİ BÖLÜMLER