Bandai Namco'dan Yeni Bir Bomba Daha mı Geliyor?

YAZAN Emre Özdemir

Prepare to dine... Hımm, pek bir tanıdık geldi...

 Bandai Namco tarafından bugün yayımlanan bir video ile şirketin yeni projesi duyuruldu.

Yeni oyunun ne ismi belli, ne türü, ne de hangi platformlara geleceği. E, bu kadarcık şeyden insan heyecanlanır mı? Heyecanlanıyormuş sayın Oyungezerler. Öncelikle oyun için özel olarak hazırlanan animasyon çok başarılı. Fakat heyecan yapmamızın (belki de sadece ben) asıl sebebi Bandai'nin kullandığı hashtag! Önce videoyu izleyin, sonra şu hashtag işini konuşalım.

Evet, videoyu izediğinizi varsayarak devam ediyorum.

Bandai'nin yeni oyun için kullandığı hashtag #PrepareToDine. Tanıdık geldi değil mi? Muhtemelen hepimizin zihninde çakan ilk şey oynamaktan bıkmadığımız, ölmelere doyamadığımız, nice gamepad'i hakkın rahmetine kavuşturduğumuz Dark Souls'ta kullanılan Prepare to die. Akla gelen ikinci şey ise "Yeni bir Dark Souls oyunu mu geliyor?" sorusu oluyor. Fakat Dark Souls I ve III'ün yönetmeni, ayrıca FromSoftware'in de başkanı Hidetaka Miyazaki kendi Twitter hesabından serinin son bulduğunu açıklamıştı.

Fakat!

Miyazaki, açıklamanın devamında "İlginç olabilecek birkaç oyun üzerinde çalışıyoruz. Bu oyunların Dark Souls'a benzemesinden de endişelenmiyoruz." demişti. Hımm... Videoyu izlediğimizde Dark Souls serisini çağrıştıran birkaç şey görüyoruz aslında. Mesela büyük ihtimalle oyunun ana karakteri olacak abla yaratıkları kese biçe koşturuyor, ortam kasvetli ve mahvolmuş, insanlar yaratıklara dönüşüyor ve en sonda kocaman bir eleman beliriyor. Ki, eleman dediğim büyük ihtimalle son boss olacaktır. Bu arada ablanın kocaman bir ateşin başında durması ve kırık bir vitrayın ardından içeriye (ya da bu tarafa) göz gezdiren kuşumsu yaratıktan bahsetmiyorum bile.

Yazının başında da bahsettiğim gibi yeni proje ile ilgili henüz hiçbir bilgi yok. Fakat elimkizdeki diğer bilgilere ve Bandai Namco'nun bize verdiklerine bakarak yeni oyunun Dark Souls'a benzeyen, fakat tamamen farklı bir evrende geçen yepyeni bir macera olacağını düşünüyorum.

Siz ne düşünüyorsunuz, tahmin var mı?