WoW Oyuncuları Bulmaca Çözmek İçin İki Haftalarını Harcadı

YAZAN Nurettin Tan

Yeni binek istiyorsanız bulmaca ile kafa patlatmak zorundasınız.

Beş yıl World of Warcraft oynadım bunun ilk iki senesi çok yoğun geçti. Eğer WoW'a sarıyorsanız ruhunuzu şeytana çoktan sattınız demektir çünkü sizi kendisine çektiği anda ne olduğunuzu dahi anlamadan başında saatlerinizi harcatır.

Raid'lerde yeteneklerinizi zorlamak sizi kesmiyorsa Blizzard'dan Jeremy Feasel'ın başını çektiği bulmacalar ile delirebilirsiniz. Aynı dün gece bir grup WoW oyuncusunun Azeroth'a koyulan easter egg'i bulmak için iki hafta uğraşıp, sonunda mutlu sona erişmeleri gibi. WoW'un 7.2 Yaması ile gelen bulmaca kendilerine "The Secret Finding Discord Community" denilen bir grup tarafından çözüldü.

Bulmaca Dalaran'daki Legerdemain Lounge'de kayıp bir kağıt parçasının üzerinde yazan "...of sea, spirit and self," yazısı ile başladı. Bu ipucu oyuncuları Duskwood'daki Moonwell'e götürdü ve hop ikinci kağıt parçasını buldular. Bir yazı parçası okunmadan diğeri aktif olmadığı için bulmacanın parçalarını rastgele dünyada bulma imkanı da yoktu. Nihayetinde oyuncular Siege of Orgrimmar'dan tutun da Shado-Pan Monastery'e kadar uzunca bir maceraya çıktılar ve nihayetinde resimde gördüğünüz Riddler's Mind-Worm bineklerine kavuştular.

Jeremy Feasel Twitter'dan attığı mesajda "Bir dahakine görüşmek üzere," diyerek bulmaca işinin daha süreceğini gösterdi. Buna benzer hediyeler başka bulmacalar ile oyunculara dağıtılmıştı. Kısacası Blizzard Belediyesi boş durmayıp WoW'u her daim canlı tutacak etkinlkler hazırlamaya devam ediyor.

 

İLGİLİ BÖLÜMLER