CS:GO'da Negev Rekabetçi Moduna Geri Döndü - Oyuncular İsyan Etti

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Negev geri geldi gelmesine, ancak pek de hoş gelmedi...

 Counter-Strike: Global Offensive'in bir önceki yaması Negev ve Revolver 8 silahlarını rekabetçi oyun modundan çıkarmıştı. Ancak 12 Nisan'da yayımlanan büyük yama ile birlikte iki silah da test edilme amacıyla rekabetçi oyun moduna yeniden eklendi.

İki günlük bu kısa sürede ise oyuncular illallah etti, çünkü Negev abartılı avantajlı bir silaha dönüştü. Üstelik fiyatı da şu an için sadece 2000 dolar. Bu muhtemelen daha çok insan test edebilsin ve veri sağlasın diye alınmış bir karar ve bir süre sonra yeniden fiyatı yükselecektir diye tahmin ediyorum. Ancak şu an için CS:GO oyuncularının Negev'den pek de memnun olduğunu söyleyemeyiz. CS:GO'nun test sunucuları olduğunu da düşünürsek neden oyuncuları hala deneme aşamasında olan silahlarla rekabetçi oynatmaya çalıştıkları da ayrı bir soru işareti. Evet, çok daha fazla veriye çok daha kısa sürede ulaşabiliyorlar, ancak oyuncuların keyfi önce gelmeliydi diye düşünüyorum.

Negev Güncellemesinden Sonra CS:GO'nun aldığı Hal

Tabii ki gidip de Valve sen yanlış yapıyorsun diyemeyiz, böyle bir tecrübeye sahip değiliz, ancak kişisel olarak bu karardan memnun değilim ve oyunun milyonlarca insandan oluşan sadık kitlesi de benimle aynı fikirde. Bu görüşler profesyonel oyunculara ve CS:GO'nun uluslararası basındaki isimlerine de yansımış durumda. Tabii ki kısa süre içerisinde gerekli denge ayarları yapılacaktır, ama Negev'i rekabetçi oyun moduna bu şekilde dayatmak yerine 5v5 Basit Eğlence sunucuları açsalar daha iyi olmaz mıydı? Bu konuda CS:GO hayranı Oyungezerler'in yorumlarını da merakla bekliyorum.

CS:GO'nun Pro Oyuncularına Sordular: Hangi Haritayı Sonsuza Dek Yasaklardın?

Bu bilgilere ek olarak ESL Pro League'de de Negev şu an için yasaklanmış silahlar arasında yer alıyor. Özellikle 2000 dolarlık fiyatıyla oyunun el bazlı ekonomik sistemini darmaduman ettiğinin de altını bir kez daha çizelim.