Nintendo Switch Satışlarda Liderlik Koltuğunu Ele Geçirdi

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Nintendo'nun yeni el konsolu Amerika'da satışlarda diğer konsolları solladı.

 Nintendo Switch ABD'de mart ayının en çok satan oyun konsolu olmayı başardı. El konsolunun dünya çapında da beklenenin üzerinde sattığını ve hatta çıkış satışlarının PlayStation 4'ü Japonya'da ve pek çok Asya ülkesinde geçtiğini de hatırlatalım.

Nintendo'dan yapılan açıklamaya göre Switch, aynı zamanda markanın en kısa sürede en çok satan donanım ürünü olmayı da başardı. Tabii bunda çılgınlar gibi satan ve Metacritic'ten 98 puanlık ortalama elde eden The Legend of Zelda: Breath of the Wild'ın da payı büyük. Game Revolution'ın yayınladığı raporda sonuç bu şekilde ortaya çıktı, ancak ne Microsoft ne de Sony resmi bir satış raporu paylaşmadığı için bu verilerin ne kadar sağlıklı olduğu tartışılır. Game Revolution'un bu tip araştırmalarla öne çıkıyor ve isabetli veriler sunduğu için şimdilik onlara güvenme konusunda bir sıkıntı duymuyoruz. Nintendo ise konsolun mart ayında 906,000 ünite sattığını daha önce resmi olarak duyurmuştu. 

> Nintendo Direct'te Switch İçin Açıklanan 16 Oyun

Bu noktada asıl soru Switch'in bu başarılı satış grafiği devam edecek mi? 12 Nisan'da gerçekleşen Nintendo Direct dijital sunumunda pek çok yeni oyun duyuruldu ve konsolun sene sonuna kadar içeriğe doyacağı belirtildi. Nintendo'nun E3 2017'de büyük oynayacağını ve bir sürü yeni oyun duyuracağını da siz sevgili Oyungezerler ile daha önce paylaşmıştık. 

> Minecraft - Nintendo Switch Edition'ın Çıkış Tarihi Açıklandı

> E3 2017'de Yer Alması Kesinleşen Oyunlar Listesi

İLGİLİ BÖLÜMLER