YAZAN Eser Güven

Arkadaş PC oyuncularının başı kel mi?

Tamam bizler aramızda birbirimize takılırken "PC üstün ırk" muhabbeti yapıyoruz ama bazı firmalar sanırım bizimle aynı fikirde değiller. Arkane Studios ve Bethesda, Prey'in ilk kısımlarını, ya da Arkane'in deyişiyle Açılış Saatini oynamamıza izin verecek olan demoyu PlayStation 4 ve Xbox One'a özel olarak 27 Nisan'da yayınlayacaklarını duyurdu. Bu kararın sebebini anlamak gerçekten mümkün değil. Ne var yani biz de oynasak, kararımızı ona göre versek? Yoksa bu bizi ilk günden optimizasyon sorunlarının beklediği anlamına mı geliyor?

Bu soruya umarım öyle değildir diye cevap vermek istiyorum ama Reddit'te Prey'in çıkış öncesi versiyonunu oynadığını iddia eden bir oyuncunun yorumlarına göre oyunun PC performansı hiç de iyi değilmiş, odalara veya yeni bölgelere girerken FPS'nin ciddi ölçüde düştüğünü söylemiş bu arkadaş. Oyunun PC demosunu oynayamayacak olmamız da sanki bu iddiaları güçlendiriyor ne dersiniz?

> Prey'in Yeni Fragmanı Güçlerimizi Gözler Önüne Seriyor

Neyse biz yayınlanacak olan demoya dönelim. Neymiş efendim Morgan Yu çok kötü bir gün geçirmek üzereymiş. Uzaylılar kapalı tutuldukları yerden kaçmışlar, Talos I uzay istasyonunun koridorları cesetlerle doluymuş, hayatta kalanlar korku içinde birarada bir yerlere sığınmışlar, Typhon yaratıkları sevdiğimiz herkesi yok etmek üzereymiş. Biz de Morgan rolünde insanlığı kurtarmak için bu istilaya karşı savaşacakmışız. İşteki ilk günümüzde omuzlarımıza bindirilen sorumluluğa bakın. Bunların tümünü de Prey'in konsollara özel hazırlanan demosunda oyunun ilk saatini oynayarak tecrübe edecekmişiz. Hatta bu duyuruya eşlik etmesi için bir de video yayınlamış Arkane. Bence PC oyuncuları izlemesin :)

Prey demonun aksine PlayStation 4 ve Xbox One'a ek olarak PC için de çıkacak ve belirlenen çıkış tarihi 5 Mayıs 2017.

İLGİLİ BÖLÜMLER