Star Wars: The Last Jedi'dan İlk Fragman Çıktı! - Luke Skywalker Sonunda Konuştu!

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Beklediğimiz fragman nihayet çıktı!

 Star Wars serisinin sekizinci filmi The Last Jedi'ın büyük bir heyecanla beklediğimiz fragmanı nihayet çıktı!

Lafı kısa kesip direkt olarak sizlerle fragmanı paylaşacağım. Açıkçası The Force Awakens filmini "A Newer Hope" diye sürekli eleştirdiğim ve pek beğenmediğim için bu filme de biraz mesafeliyim, ancak Star Wars adının geçtiği her hikayeyi de dinlemek istediğim için bu filmi de her halükarda izleyecektim. Ancak sadece Luke Skywalker'ın geri dönüşü için bile bu film izlenir zaten!

Bu kısa fragmanda Rey'i Luke Skywalker'dan eğitim alırken gördük. Güçle eğitimi sırasında hem aydınlık taraftan hem de karanlık taraftan imgeler gören Rey, sıkı bir eğitimden geçerken Adam Driver'ın canlandırdığı Kylo Ren'i de hiç olmadığı kadar agresif bir halde yakaladık. Fragmanda belki de en dikkat çeken şey ise Luke Skywalker'ın "Jediların sonu gelmeli" demesi oldu. Aslında ilk filmde aldığı büyük rolden sonra konuşması bile büyük bir olaydı diyebiliriz tabii.

Fragmanda Luke Skywalker ve R2D2'yu içeren flashbackli sahneler de gördük, daha doğrusu ben flashback olduğunu düşünüyorum. Zira Kylo Ren'in de aslında Jedi Temple'ı yakıp yıktığı sahnenin flashbacki bu. Luke Skywalker sadece yıkımdan sonrasına yetişebiliyor gibi gözüküyor. Rey'in gelişiminde bu hikayenin önemli bir rol oynayacağı kesin.

Filmde birde galaktik savaş göreceğimiz kesin gibi. En azından fragman bize bunu ima etti.

Bu fragman Star Wars: The Last Jedi filmi için heyecanınızı artırdı mı sevgili Oyungezerler, gaza geldik mi? 

İLGİLİ BÖLÜMLER