Star Wars Battlefront II'nin İlk Resmi Fragmanı Geldi - Çıkış Tarihi Açıklandı!

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Oyun bu sefer "Yıldız Savaşları" adının hakkını verecek gibi.

 Star Wars'u gelenlere müjde. Daha dün Star Wars: The Last Jedi'dan ilk resmi fragman çıktı ve şimdi de merakla beklediğimiz Star Wars Battlefront II'nin fragmanına kavuştuk. 

Battlefront serisini yeniden canlandıran EA ve DICE, ilk oyundaki büyük içerik eksikliği ve tuhaf fiyatlandırmasıyla hevesimizi kursağımızda bırakmıştı. Bu sefer derslerini almışa benziyorlar çünkü fragmanda gördüğümüz detaylara bakarak bu oyunda çok daha fazla içerik olacağına kesin gözüyle bakıyorum. Doyurucu bir senaryo modu ve bolca içerikle Battlefront II tutabilir.

Fragmanda hikaye modu için Death Star'ın içinde İmparator Palpatine ile birlikte patlayışını ve İmparatorluk askerlerinin Palpatine'in yolundan ilerleyişlerini gördük. Battlefront II'de İmparatorluk tarafının hikayesini de detaylarıyla göreceğiz, onların bu savaşta isimsiz kahramanları kimdi, komutanları kimdi, onlara liderlik eden askerleri göreceğiz. Ek olarak Force Awakens'ta tanıştığımız pek çok karakter de oldukça karizmatik sahnelerle fragmanda yer alıyorlar. 

Oyunun hikayesi ise Return of The Jedi ve The Force Awakens arasında geçiyor, Death Star'ın patlamasından 30 yıl sonrasını konu alıyor. Ana hikayede Iden Versio isimli bir İmparatorluk komutanının hikayesini oynayacağız. Kendisi Inferno Squad'ın liderliğini yapıyor. Aynı zamanda Luke Skywalker ve Kylo Ren gibi önemli karakterleri de hikaye modunda oynama şansına sahibiz. 

Aynı zamanda oyunun hikaye modu, Star Wars evreninin hikayesine doğrudan dahil edilecek, yani CANON olacak. Battlefront II, EA Play 2017'de oynayabileceğiz. 

> E3 2017'de Yer Alması Kesinleşen Oyunlar Listesi

Çok oyunculu modu içinse muhteşem içerikler var gibi gözüküyor. Devasa uzay savaşlarından, yeni gezegenlere ve galaksilere daha önce karşılaşmadığımız pek çok yeni detay ile tanışacağız gibi gözüküyor. 

Star Wars: Battlefront II, 17 Kasım'da PC, PS4 ve Xbox One için çıkış yapacak!

İLGİLİ BÖLÜMLER