Artık Bir Karar Verseniz... Leia, Star Wars - Episode 9'da Yer Almayacak

YAZAN Eser Güven

Kafalar karışık

Daha çok değil, birkaç gün önce size Princess Leia'nın Star Wars - Episode 9'da yer alacağını söylemiştik. Disney ve Lucasfilm Star Wars'un 9. bölümünde Princess Leia'nın yer alacağını ama bunun için hiçbir dijital efekt kullanmayacaklarını açıklamış; Carrie Fisher'ın kardeşi Todd Fisher ise Carrie'nin The Force Awakens ve The Last Jedi filmleri için çekilmiş görüntülerinin yeniden kullanılması için izin verdiğini söylemişti.

Lucasfilm'in başkanı Kathleen Kennedy ise Disney'in sahibi olduğu ABC kanalında yayınlanan Good Morning America'ya konuk oldu ve öncekinin tamamen zıttı bir açıklama yaparak "Carrie maalesef Episode 9'da yer almayacak" dedi. Nasıl yani?

> Star Wars: The Last Jedi'dan İlk Fragman Çıktı! - Luke Skywalker Sonunda Konuştu!

Kennedy'nin söylediklerine göre Carrie Fisher'ın aramızdan ayrıldığı 2016 Aralık ayında, 2019 yılında vizyona girecek olan Episode 9'un senaryosu henüz yazılmamıştı bile. Fisher'ın kardeşinin yaptığı açıklamaya da "filmleri karıştırmış" diyerek yorum getiren Kennedy, Carrie Fisher'ın bu yıl Aralık ayında gösterime girecek olan The Last Jedi filminde General Organa rolünde son kez karşımızda olacağını söylemiş. Ayrıca kendisini bu filmde bolca görecekmişiz ve yine müthiş bir iş çıkarmışmış (sanki bundan kuşkumuz varmış gibi).

Bu son bilgiler ışığında düşünecek olursak, Lucasfilm Fisher'ı dijital olarak canlandırmayacağını da açıkladığına göre Princess Leia'yı The Last Jedi filminde son kez izleyeceğiz demektir. Çünkü açıkçası Disney ve Lucasfilm'in Princess Leia rolünde bir başkasını oynatmak gibi bir hataya düşeceklerini sanmıyorum. Star Wars'ın hayran kitlesi böyle bir şeyi kolay kolay kabullenmez bence.

İLGİLİ BÖLÜMLER