YAZAN Baran Köse

Güç hafta sonu bizimleydi!

Star Wars Celebration adıyla her sene Orlando'da yapılan etkinlik süresince bir çok güzel haber aldık. Star Wars'un 40. yılı kutlamalarının da gerçekleştiği hafta sonunda çıkan haberleri ve gelişmeleri tek bir başlıkta derleyelim istedik.

Star Wars kutlamaları hüzün dolu bir video ile başladı aslında. Geçtiğimiz Aralık ayında kaybettiğimiz Carrie Fisher'ın anısına hazırlanan bir video bütün Star Wars hayranlarına duygu dolu dakikalar yaşattı ve Princess Leia'mızı son bir kez yad edip Güç'ün derinliklerine uğurladık. Bir diğer hüzün de daha önce söylenenin aksine Princess Leia'nın Episode 9'da yer almayacağının açıklanması ile yaşandı.

Duygusal anları geride bıraktıktan sonra hafta sonunun en önemli olayına yani The Last Jedi fragmanının gösterilmesine geldi sıra. Belki internet üzerinden izleyenler pek büyük heyecan ile yaklaşmadı fragmana ama gösteri esnasında orada olup izleyenler kendilerinden geçti. Luke Skywalker'ın sesini nihayet duyduğumuz fragman aslında bir "teaser trailer" yani fragmanın fragmanı. O yüzden çok da karamsar yaklaşmamak gerekiyor. Bekleyip görmek ve Güç'e inanmak en doğrusu.

>Lando, Star Wars Episode 8: The Last Jedi'da Olmayacak 

Sezon finali ile hayal kırıklığı yaratan Star Wars Rebels'ın 4. sezon fragmanı dizi üzerindeki kara bulutları dağıtmayı başardı. Favori Rebel pilotumuz Hera'nın Rogue One generalliğine yükselmesi, Clone Wars animasyonundan Bo-Katan Kryze'ın diziye dahil olması ve oldukça neşelendirdi. Bir de *SPOILER* Ahsoka'nın hayatta olduğunun belirtilmesi günün en güzel haberiydi. *SPOILER*

Ve gelelim oyun dünyasına. Star Wars Battlefront II'nin ilk resmi fragmanı ve çıkış tarihinin açıklanması oyun dünyasında geniş bir yer kapladı. Bu sefer hikaye moduna özen gösterilmesi ve Yoda, Darth Maul gibi isimlerin de oyunda yer alacak olması sevinçle karşılandı. Bir diğer güzel haber de ön sipariş verenlerin The Last Jedi filmindeki karakterlere sahip olacak olması. Ön sipariş konusunda hem oyuncuların hem de EA'in dili yanmıştı bir önceki Battlefront oyununda. Bu sefer iki taraf da temkinli yaklaşıyor ve sanırım bir orta nokta bulmayı başardılar.