The Fate of the Furious - Jason Statham'ın Uçak Savaşı Farklı Bir Şekilde Bitebilirdi

YAZAN Gencer Fenercioğlu

Filmin yazarından ilginç bir hikaye

The Fate of the Furious'ta Jason Statham'ın karakteri Deckard Shaw'u ön plana çıkaran sahnelerden birisi olan uçak savaşı sahnesini filmi izleyenler bilir. Neredeyse serinin bütün gülünçlüğünü kucaklayan bir sahneydi.

Slashfilm ekibi filmin yazarı ve yapımcısı olan Chris Morgan ile film hakkında konuşmuş, ve uçak sahnesinin alternatif bir versiyonunu anlatmasını sağlamışlar.

Dikkat: Aşağıdaki metinde spoiler niteliğinde bilgiler bulunmaktadır.

Filmde Deckard Shaw ve kardeşi Owen (Luke Evans), Toretto'nun (Vin Diesel) bebeğini kurtarmak için siber terörist Cipher'a (Charlize Theron) ait uçağa biniyorlar. Sahneyi hatırlamak isterseniz aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz:

Shaw, uçakta Cipher ile karşılaştığı anda Cipher paraşütle uçaktan atlıyarak kaçıyordu. O anda uçaktan atlayan Cipher'ın peşinden Shaw'un da atlamasını çoğumuz bekledik. Uçak sahnesini filmin yazarı Chris Morgan'a sorduklarında, sahnenin daha önce yazdığı halini anlatmış:

"Hikayenin önceden yazdığımız, farklı bir hali vardı ve sonuç olarak onu kullanmamaya karar verdik, ancak doğru yolda olduğunuzu göreceksiniz. Yani Deckard Shaw uçağa aynı şekilde biniyor ama yanında ne olduğunu bilmediğimiz bir paket var. Sonra bebeği alır ve ilerlerken kavga eder ve sekans biter, yanında taşıdığı ve içinde bir bebek koltuğu bulunan spor çantasını açar. Bir araba koltuğudur. Ve filmin başında uçağa bindiğini gördüğümüz Dom'un arabası orada durmaktadır. O da çocuğu arabaya sokar, arabaya biner, geriye doğru gitmeye başlar ve Furious 7'de olduğu gibi arabayı dışarı çıkarırlar, tabi içinde bebek de vardır ve bebek bütün yol boyunca güler."

Sonuç olarak, daha önce Furious 7'de gördüğümüz görüntüleri tekrarlamayarak doğru hareketi yapmışlar., ancak yine de Shaw ve bebeğin atlamış olması ve Shaw'un Cipher'ı havada yakalaması ilginç bir sahne olabilirdi. Daha kesin bir bilgi yok ama Charlize Theron'nun Cipher karakterini serinin gelecek filmlerinde de göreceğiz gibi gözüküyor.

Film hakkındaki değerlendirmemizi aşağıdan izleyebilirsiniz.

İLGİLİ BÖLÜMLER