YAZAN Eser Güven

Genji artık Heroes of the Storm'da

Blizzard Entertainment, Overwatch'un sevilen cyborg suikastçisi Genji'yi tek bir oyunla sınırlamamak istememiş olacak ki karakteri beta formunda sessiz sedasız biçimde Heroes of the Storm'a katıverdi. Genji böylece Zarya, Tracer ve Lucio'nun ardından HotS'ye katılan 4. Overwatch karakteri olmuş oldu ve oyundaki karakter sayısı 65'e yükseldi.

Genji'nin oyun stili Overwatch'taki halini andırıyor dersem yalan olmaz: oldukça çevik bir Suikatçi karakteri ve kısa zamanda çok iyi zarar verebiliyor, ama elbette bunun karşılığında kırılgan bir karakter olduğu için öldürülmesi de pek zor olmuyor. Zaten Shuriken saldırısı, Deflect ve Swift Strike yetenekleri ve Dragonblade ultisi Overwatch'tan tanıdık gelecektir. Bunlara bir de X-Strike isminde Heroic yetenek katılmış. Genji bu yeteneği kullandığında hedefine iki kez vuruyor ve bundan 1.25 saniye sonra da alan etkisi düşmanlara ek zarar veriyor.

İki oyundaki karakterlerin birbirine ne kadar benzediğini görmek için aynı isimli yeteneklerin Heroes of the Storm ve Overwatch'taki açıklamalarını karşılaştırdım, size de bir örnek vereyim.

Overwatch'taki Swift Strike yeteneğinde Genji katanası ile ileri doğru koşuyor ve önündeki düşmanları dele dele geçiyordu. Bu esnada hedeflerinden herhangi biri ölürse yeteneğin soğuma süresi sıfırlanıyor ve tekrar kullanılabiliyordu.  Heroes of the Storm'daki Swift Strike yeteneğinde ise Genji yine ileri doğru hızlı koşu yapıyor ve etrafındaki düşmanlara alan etkili zarar veriyor. Bu saldırının zarar verdiği bir düşman kahramanı iki saniye içinde ölürse yeteneğin hem soğuma süresi, hem de mana maliyeti sıfırlanıyor. Gördüğünüz gibi eğer Genji seven bir oyuncuysanız kendinizi evinizde hissedeceksiniz.

Genji'ye ek olarak Overwatch'taki kontrol haritalarından biri ve Genji'nin memleketi olan Hanamura da Heroes of the Storm kadrosuna katıldı. İki koridordan ve bolca açık alandan oluşan haritada takımlar rakibin üssüne yalnızca haritadaki yük vagonlarını hedeflerine ulaştırarak zarar verebilecek. Haritanın detaylarını aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz:

Genji karakteri ve Hanamura haritası şu an beta formunda Heroes of the Storm'a katılmış olsa da tam entegrasyonları Oğulcan'ın detaylarını yazmış olduğu 2.0 güncellemesi ile birlikte yapılacak.

İLGİLİ BÖLÜMLER