YAZAN Eser Güven

Haydi hepimize afiyet olsun

Geçen hafta Bandai Namco hiç beklemediğimiz bir anda "Prepare to Dine" diyerek kucağımıza ne olduğu belirsiz bir video bırakmıştı ve bizler de acaba yeni bir Dark Souls mu geliyor, yoksa Bloodborne 2 mi duyurulacak, acaba Souls benzeri ama farklı bir türde yeni bir maceraya mı atılacağız diye beyin fırtınası yapmıştık.

Bugün bu videonun ardındaki sır perdesi aralandı ve Bandai Namco, Code Vein'i duyurdu! Oyunu God Eater'ın geliştirici ekibi yapıyor ve türü de zindan dolaşmalı aksiyon RYO olarak belirlenmiş.

Bandai Namco'nun bu yeni oyununda doğaüstü güçlere sahip olan "Revenant" ismindeki vampirleri oynayacağız ve diğer oyuncularla biraraya gelerek içinde bulunduğumuz dünyanın sırlarını ortaya çıkarmaya çalışacağız. Zaten bu Code Vein'in ana karakteristik özelliklerinden biri. "Buddy" sistemi sayesinde zindanlara girdiğimizde yanımıza bir de yardımcı alabileceğiz. Co-op Dark Souls oynamak gibi bir şey yani.

Bizim bu Revenant vampirlerimiz normalde insanlardan üstünler ve anılarının büyük çoğunluğunu kaybetmişler. Bir vampirin korkulu rüyası olarak uzun süre aç kaldıklarında, yani yeterli kan ememedikleri zaman "Lost" ismindeki yaratıklara dönüşüyorlar. Diğer Revenant'lar ise bu Lost'ları avlayıp kanlarını emebiliyor ve bu sayede kendilerini daha da güçlendirebiliyorlar.

Konu ilginç, arkasındaki ekip taş gibi. Oyunun şu an itibariyle %35'i tamamlanmış durumda ve Bandai Namco çok yakında yeni bir fragmanla karşımıza çıkmaya hazırlanıyormuş.

Code Vein'i en erken 2018 yılında oynayabileceğimizi de ekleyeyim.

Güncelleme - Oyunun proje lideri Yusuke Tomizawa kendisiyle yapılan röportajda oyunun hangi platformlara çıkacağı sorusuna net bir cevap vermekten çekinmiş, ama konsollar için piyasaya sürmeyi planladıklarını söylemiş. Şahsen ben bu cevaba rağmen şimdilik umudumu kaybetmeyeceğim, çünkü PC'yi atlayacaklarını hiç sanmıyorum.