YAZAN Emre Özdemir

Ağustos sonu ya da eylül başında piyasaya çıkacak

 Oyun dünyasının eski ve sağlam isimlerinden Sonic, bu sene iki oyunla tekrar sevenleri ile buluşacak. Fakat bu oyunlardan 2D olanı, yani Sonic Mania piyasaya planlanandan biraz daha geç çıkacak.

Sonic'i 2D olarak PC, PS4, Xbox One ve Nintendo Switch aracılığı ile sevenlerine kavuşturacak olan Sonic Mania'nın çıkış tarihi bu yılın bahar ayları olarak belirlenmiş, kesin tarih ise verilmemişti. Bahar ayları geldi, hala mı belli değil bu tarih diyorduk ki beklenen açıklama (tam da beklediğimiz gibi olmasa da) geldi.

Hoş, beklenen açıklama diyorum ama SEGA'nın sitesinde hala kesin bir tarih verilmedi. Olası tarihleri ise oyunu Amazon üzerinden erken sipariş vererek satın alanlara gönderilen bilgilendirme mesajları ile öğrendik.

Amazon tarafından gönderilen mesajlara bakılırsa Sonic Mania 4 Eylül'de piyasaya çıkacak. Fakat oyunu yine Amazon üzerinden arattığımızda Collector's Edition için 31 Ağustos tarihi verilmiş.

sonic-mania-page

Kısacası henüz SEGA'dan net bir açıklama gelmediği için Sonic Mania'nın çıkış tarihi hakkında ağustos sonu ya da eylül başı diyebiliyoruz. Beklediğimiz resmi açıklama geldiğinde onu da hızla sizlere aktaracağız sevgili Oyungezerler.

Ayrıca bu yıl piyasaya çıkacak olan diğer Sonic oyunu, Sonic Forces'ın (3D) çıkış tarihi hala bu yılın son çeyreği olarak gözüküyor, yani o tarafta da kesin bir cevap alamadık.