Müjde! James Gunn Guardians of The Galaxy 3'ü Yazıp Yönetecek

YAZAN Baran Köse

Felaketin ucundan dönmüşüz haberimiz yokmuş!

Eminim bu haberin başlığını gördüğünüzde "e zaten o yazıp yönetmeyecek miydi?" dediniz. Merak etmeyin yalnız değilsiniz. James Gunn Facebook üzerinden Guardians of The Galaxy 3 hakkında açıklama yapana kadar hepimiz görevinin başında olacağını düşünüyorduk.

Fakat işler öyle değilmiş. Bizler Guardians of The Galaxy Vol 2 için gün sayarken James Gunn da bu süre içerisinde üçüncü film hakkında derin düşünceler içerisindeymiş. Facebook'ta yaptığı açıklamya göre üçüncü filmden uzaklaşmayı ciddi ciddi düşünmüş. Lafı çok uzatmadan açıklamaya geçelim ve üzerinde yorumlar yapalım;

"Üçüncü film hakkındaki sorulara cevap vermeden önce gerçekten film hakkındaki düşüncelerimi ve hislerimi kabul etmem gerekiyordu. Hollywood'un geçmişi hep gelişigüzel biten üçlemeler ile dolu. Hatta çoğu insan son filme ölü taklidi yapar. Ben de bu iğrenç geleneğin bir parçası olmak istemiyordum. Para için yapamazdım, başka insanlar yapmamı istiyor diye hiç yapamazdım. Gerçekten bu hikayeyi bitirmek için üçüncü filmin başına geçmem gerekiyordu. Kariyerim boyunca her zaman kendi tutkularımı ön planda tuttum ve bu yaştan sonra başka şeyler ya da kimseler için iş yapmayacağım. İyice düşünüp karar verdikten sonra Guardians of The Galaxy 3'ü yazıp yönetmeye karar verdim. Rocket, Groot, Gamora, Star-Lord, Yondu, Mantis, Drax, Nebula ve daha sizlerin bilmediğiniz bir sürü karaktere olan sevgim oldukça derin ve onların muhteşem hikayelerini bitirmeden ayrılmak istemiyorum."

>Guardians of the Galaxy: The Telltale Series'in Çıkış Fragmanı Yayınlandı

Öncelikle James Gunn'ın bu açıklamaları bana oldukça samimi geldi. Guardians of The Galaxy gibi çizgi roman okurlarının bile pek ciddiye almadığı bir grup kahramanı kendi içerisinde olabilecek en iyi film haline getirmesi ve başarılı olması üçüncü film için kısa bir süreliğine de olsa gözünü korkutmuş olabilir. Fakat toparlanıp üçüncü film için ipleri eline alması harika bir karar olmuş.

James Gunn'ın manifesto gibi açıklamasını kendisinin Facebook sayfasından okuyabilirsiniz.

İLGİLİ BÖLÜMLER