YAZAN Eser Güven

Zerg oynayanlar eklesin

Tüm zamanların en iyi gerçek zamanlı strateji oyunlarından biri olarak gösterilen, Blizzard'ın bugünlere gelmesindeki en büyük etkenlerden biri olan StarCraft bugün itibariyle bedava oldu. Aslında Blizzard daha önce Starcraft ve oyunun dev genişleme paketi Brood War'un StarCraft Remastered'ın çıkışıyla birlikte ücretsiz olarak sunulacağını açıklamıştı ama görünüşe göre Blizzciğim bu tarihi öne çekerek oyunculara güzel bir sürpriz yapmak istemiş.

Sürprizler bu kadarla da kalmıyor çünkü StarCraft bugün aynı zamanda yeni bir yamaya kavuştu. Bu, dile kolay sekiz yıllık bir aradan sonra StarCraft için yayınlanan ilk yama olma özelliğini de taşıyor.

Eğer bugüne kadar hakkında onca şey duymanıza rağmen StarCraft'ı hiç denemediyseniz bu fırsatı sakın kaçırmayın. Çünkü StarCraft gerçek zamanlı strateji dünyasının gerçek efsanelerinden biri olmakla kalmıyor, aynı zamanda günümüz eSpor dünyanın şekillenmesine en büyük katkısı bulunan oyunlardan biri olarak gösteriliyor. Ben çok oyunculu oyunlardan pek hazzetmiyorum diyorsanız bile sakın çekinmeyin, oyunun tek kişilik hikaye görevleri bile sizi bambaşka bir dünyaya götürecek ve o karakterlerin, o olayların bağımlısı olacaksınız. Garanti veriyorum bakın.

Oyunun sürpriz 1.18 yaması yalnızca bu oyunları bedava hale getirmeye yaramadı elbette. Bu yama ile örneğin artık pencereli tam ekran veya pencere modunda StarCraft oynayabileceğiz. İzleyici modu sayesinde maçları izleyebilecek, tekrarlarımızı otomatik olarak kaydedebileceğiz. Uzun süren maçlarda oyun süresini görebilecek, hile önleyici sistemlerin geliştirilmesiyle de yenilgiler için bahanemiz kalmayacak. Bunun yanı sıra oyundaki bazı grafiksel hataların da düzeltildiğini öğrenmek ekstra bir bonus oldu.

E hadi ne duruyorsunuz, hemen StarCraft'ın resmi web sayfasını ziyaret edin ve ister PC, ister Mac için StarCraft'ı indiriverin.

İLGİLİ BÖLÜMLER