The Walking Dead'inYaratıcısının Çizgiromanı - Invincible Beyaz Perde Yolunda

YAZAN Nurettin Tan

Babadan oğula süper kahramanlık mesleği

Robert Kirkman The Walking Dead, The Fear of the Walking Dead ve Outcast derken ne kadar yapımı varsa ya televizyona ya da beyazperdeye taşımaya niyetli gibi. The Preacher'ın televizyondaki başarısından sonra Seth Rogen ve Evan Goldberg yeni yetişkin içerikli çizgiromanlara göz dikmiş ve hedeflerine Invincible'ı kestirmiş vaziyetteler.

Invincible'ın ismini ilk defa duyuyorsanız aslında Robert Kirkman'ın kökleri The Walking Dead'den de geriye giden bir çizgiromanıdır. Mark Grayson adındaki bir gencin 17 yaşında süpergüçlerinin uyanması ile hikaye başlar. Uyanması diyorum çünkü Mark'ın babası Omni-Man adında Superman gibi kuvvetli bir süper kahramandır. Babasının genetiği zamanla onda da uyanmaya başlamıştır. Çizgiromanda ünlü çizgiromanlara bariz göndermeleri sık sık görüyorsunuz özellikle yukarıda belirttiğim Superman ve Omni-Man en bariz benzetmelerden. Çizgiromana eğlenceli bir hava katan bu göndermelerle ilk iki bölümü hemen okuyup, klişe diye bırakabilirsiniz... Bırakmayın keza "Perfect Strangers" adlı sayıda bütün hikaye ters yüz olup adamı aptala çeviriyor. Spoiler vermiyorum ama mutlaka okuyun diyorum.

Invincible yer yer gayet kanlı dövüş sahnelerine sahip olduğu için yetişkin konseptli, R Rated muhabbetine uyan bir çalışma. Yalnız Invincible'da süper güçler arasındaki dövüşlerin Avengers'taki gibi kimsenin burnunun kanamadan geçmesinin aksine (ya da çok az kişinin öldüğü), şehirlerin yıkıldığı ve onbinlerce kişinin öldüğü kayıplara çıkan büyük kapışmalara sahne oluyor. Bu da görsel efekt konusunda yapımı ancak beyaz perdenin sırtlayabileceği anlamına geliyor. Biraz daha konuşursam sizi "spoiler" manyağı yapacağım o yüzden çenemi kapıyorum.

Filmin senaryosunu, yönetmenliğini ve yapımcılığını Goldberg ve Rogen üstlenecekler. Çekimler esnasında Robert Kirkman ikiliye yardım edecek ki bu bence çok iyi bir şey. Yarı Kickass yarı Avengers tadında bir film bizi bekliyor, şimdiden heyecanlandım. Filmin ne zaman çıkacağı belli değil ama çizgiroman şu an 134'üncü sayıda eğer bir değişiklik olmazsa hikayenin 144'üncü sayıda bitmesi bekleniyor.

İLGİLİ BÖLÜMLER