Sid Meier’s Civilization V, Steam'i Fethetti - 10 Milyon Barajını Aştı!

YAZAN Emre Özdemir

Civilization V bey diyeceksiniz!

Strateji oyunları arasında önemli bir yere sahip olan Sid Meier's Civilization serisinin beşinci üyesi Civilization V, satış rakamlarında 10 milyon barajını aştı!

Kuzey Amerikalı oyuncularla 21, Avrupalı oyuncularla da 24 Eylül 2010 yılında buluşan, birçok ödül alan ve seriye ciddi yenilikler ekleyen Civilization V; piyasaya çıkalı yaklaşık yedi sene olsa da unutulmuş değil.

Steamspy'ın derlediği verilere göre 10 milyon barajını aşan Civilization V, geçtiğimiz iki haftada yaklaşık 600.000 kişi tarafından oynanmış. Ki, yakında yedinci yaşını dolduracak olan bir oyun için hiç de fena değil.

civilization-v-big-2

Civilization serisinin son 2 oyunu olan Beyond Earth ve Civilization VI'nın satış rakanları ise henüz 2 milyonu geçemedi. 2014'te piyasaya çıkan Beyond Earth 1.500.000+, 2016'da piyasaya çıkan Civilization VI ise 1.800.000+ kopya sattı.

Her seferinde Japonları alıp alemin kralı yapmaya çalıştığım ve yine her seferinde dikkatim başka oyunlara kaydığı için (arkadaş daha oyunda petrollü dönemleri göremedim :/ ) amacıma ulaşamadığım Civilization V'te şöyle güzel bir anısı olan var mı?

İLGİLİ BÖLÜMLER