Ubisoft Daha Fazla Oyun Yapmak İçin Avrupa'da İki Yeni Stüdyo Açacak!

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Ubisoft genişlemeye devam ediyor.

 Dünyanın en büyük oyun firmalarından biri olan Ubisoft, Avrupa'da iki yeni ofis açarak hem daha fazla oyun yapmayı hedefliyor hem de yaratıcı IP'ler ile yeni seriler başlatmak istiyor.

Ubisoft'un resmi internet sitesinden yapılan duyuruda bu iki yeni ofisin Berlin ve Bordeaux'da açılacağı belirtildi. Bu iki stüdyonun aynı zamanda Ubisoft'un bir süredir devam eden popüler yapımlarını da üstleneceği ve diğer stüdyolara başka projeler üretmeleri için nefes aldıracağı belirtilmiş. Fransa merkezli oyun geliştiricisi kendi ülkesinde halihazırda dört tane stüdyoya sahipti zaten. Paris, Lyon, Montpellier ve Annecy'de stüdyolara sahip olan Ubisoft, Bordeaux ile bu sayıyı da beşe çıkaracak. Ghost Recon Wildlands de yine stüdyonun Avrupa ayağından çıkmıştı.

> E3 2017'de Bu Oyunlar Var! Liste Kabarıyor!

Berlin stüdyosu ise Ubisoft'un sahip olduğu Blue Byte Stüdyosu ile paralel çalışacak. Blue Byte'ın elinde şu an için adı açıklanmamış bir AAA oyun projesi bulunuyor. BB aynı zamanda Rainbow Six Siege'in geliştirilmesinde ve güncellemelerinde merkezi bir rol üstlenmiş durumda. 

Bu iki resmi stüdyonun yanı sıra Ubisoft'un Polonya'da da bir stüdyo açacağı dedikoduları dönüyor, ancak Polonya tabanlı birkaç oyun sitesi dışında bu dedikoduyu destekleyen herhangi bir detay su yüzüne çıkmadı.

Bu iki yeni stüdyo ile birlikte Ubisoft, yaratıcı projeler üzerine odaklanmaktan ziyade bir senede çıkardığı AAA oyun sayısını artırmayı hedefliyor gibi geliyor. Siz ne düşünüyorsunuz Oyungezerler?