Spider-Man'den Deadpool'a... Marvel Sinematik Evreni İçin Ufukta Neler Var?

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Kevin Feige, Joss Whedon'ın DC'ye geçişinden Spider-Man'in MCU'daki geleceğine kadar her şeyi konuştu.

 Marvel Sinematik Evreni'nin başkanı Kevin Feige, 18 Nisan'da stüdyonun kapılarını basına açtı. Feige, pek çok konuda açıklamalarda bulundu.

Bu konulardan öne çıkan başlıklardan bazıları ise ilk Avengers filmini yöneten Joss Whedon'ın DC'ye transfer olması ve Batgirl filmini çekmeye hazırlanması, Spider-Man'in MCU'daki geleceği ve Josh Brolin'in Deadpool'da Cable'ı oynayacak olmasıydı.

Feige, THR'a verdiği kısa demeçte Whedon'ın Warner Bros. tarafına katılmasıyla ilgili konuştu ve durumdan memnun olduğunu söyledi. Aradan çok suyun aktığını ve Whedon ile bir dargınlıkları olmadığının altını çizen Feige, "Konuyla ilgili olarak birkaç ay önce beni aradı ki bunu yapmasına gerek yoktu. Bunu soracak inceliği göstermesi onun ne kadar iyi niyetli olduğunu gösteriyor. Biz de tabii ki onu destekliyoruz. Joss Whedon'ın yaptığı bir Batgirl filmi harika olacaktır" ifadelerini kullandı. 

Açıklamalarına devam eden Kevin Feige, kendisine yöneltilen "Cable ve Thanos'u tek bir aktör oynayacak, bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?" sorusuna "Bizim oyuncularla imzaladığımız kontratlarda onları başka rollerden kısıtlayan maddeler bulunmuyor. Indiana Jones ve Han Solo da aynı kişiler ancak bir problem yaşamadık. Ve bence Thanos ile Cable bambaşka iki karakterler." yanıtını verdi. Bu konuda Feige'ye katılıyorum, zira en başta Deadpool, Fox'ın kendi sinematik evreninde geçiyor. Üstelik Thanos'u beyaz perdede CGI aracılığıyla göreceğimiz için bu iki karakteri birbirine karıştıracağımızı hiç sanmıyorum. Tecrübeli yönetici, Josh Brolin'in Cable rolünde çok başarılı olacağından da emin konuştu.

Peki Ya Spider-Man, Infinity War, Guardians of the Galaxy 3? 

Kevin Feige'inin kendi evreni dışında kalan hikayelere yaptığı yorumlardan sonra sıra geldi Marvel Sinematik Evreni'ne. Stüdyonun başkanı, Spider-Man'in MCU'daki geleceğiyle ile ilgili olarak "Spider-Man'in ikinci bir solo filmi olacak. Infinity War'un ikinci bölümünde de yer alacak, ancak şimdilik bu kadar." dedi. Bu filmlerden sonra Disney, Marvel ve Sony masaya oturacak ve Spider-Man'in hakları için bir kez daha anlaşmaya çalışacaklar. Sony'nin kendi çizgi roman sinema evreni için çalışmalara başladığını düşünürsek (Venom filmi geliyor, Black Cat/Silver Saber yolda) Spider-Man'i geri isteyebilirler bile... Bakalım yakın gelecekte Peter Parker hangi sinema evreninde yer alacak.

Eh daha taze taze duyurulan bir Guardians of the Galaxy Vol. 3 filmi de var elimizde. Serinin ikinci filminin eli kulağında. Feige bu konuyu da boş geçmedi ve "Yönetmenimiz James Gunn'un bu karakterlerle ve kozmik dünya ile bence muhteşem bir bağı var. Ama sadece bu filmle limitli değil tabii. Diğer filmler hakkında da muhtemelen bazı fikirlere sahip ve sürekli daha fazlasını üretiyor, bizim için de bir sakıncası yok. MCU'da her yönetmen ve senarist bir diğer projede ne olup bittiğinden haberdar ve çeşitli projelerde fikir paylaşımı yapıyorlar." dedi.

İLGİLİ BÖLÜMLER