YAZAN Eser Güven

M. Bison, sana laflar hazırladım

Street Fighter 2 oynamış olanların (bu oyunu oynamamış olan var mıdır ki, dövüş oyunları tarihinin en kült oyunlarından birinden bahsediyoruz sonuçta) akıllarında en çok yer eden sahnelerden biri Tayland sahnesidir. Oyunun son boss'u M. Bison ile burada karşılaşırdık ve kendisinden o kadar çok sopa yerdik ki sahnenin her kısmı hafızamıza bir daha silinmemek üzere kazınmış olurdu. İki yandaki heykeller, ortadaki çan ve o harika müzik.

sfv-thailand-dlc-1

Capcom tam 26 yıl sonra bizi tekrar aynı sahneye götürmeye karar verdi ve 25 Nisan'da yayınlanacak olan paralı DLC ile Street Fighter 5'e Tayland sahnesinin ekleneceğini müjdeledi. Yenilenen sahneye ekstradan hiçbir fazlalık eklenmemiş, sadece görselleri zenginleştirilmiş ve sahnenin tema müziği bile aynen korunmuş.

Ekip bu sahneyi yenilemeden önce bir çok konsept çizim hazırlamış, sahnenin gündüz versiyonları kadar gece versiyonlarına da odaklanmışlar. Mum ışığında, arkada dolunay manzarası varken dövüşmek belki keyifli olabilirdi ama sonuç olarak sahnenin orijinalliğini korumaya karar vermiş ve gece fikrinden vazgeçmişler. Bu sahneyi oyuna eklemenin maliyeti ise 70,000 Dövüş parası, ya da ben cepten öderim diyorsanız 3.99$ (buradan da Steam üzerinden 12 liraya satılacağı tahminini yapabiliyoruz, çünkü Capcom oyunlarında dolar genellikle 3 liradan hesaplanıyor).

25 Nisan'da ayrıca oyuna Ryu, Chun-Li ve Juri için okul temalı üç de yeni kostüm eklenecek. Bu kostümlerle Ryu'yu öğrenci çete lideri, Chun-Li'yi onur öğrencisi, Juri'yi ise gotik öğrenci şeklinde giydirebileceğiz. Her bir kostümün fiyatı da yine 3.99$ olarak belirlenmiş ama gördüğünüz gibi çok yüksek fiyatlar bunlar. Üçü o fiyata olsa yine anlaşılır olurdu ama tek bir kostüme o kadar para vermek... Bilemiyorum.

sfv-thailand-dlc-1

PlayStation 4 ve PC'de oynayabileceğiniz Street Fighter V'in Steam'deki güncel fiyatı 119 lira ama günün birinde satın almak isterseniz indirim beklemenizi öneririm. Oyunun fiyatı daha önce 40 liraya kadar düşmüştü çünkü.

İLGİLİ BÖLÜMLER