Gizemli Oyun Code Vein'in Hikayesi Leziz Ekran Görüntüleri Eşliğinde Duyuruldu

YAZAN Eser Güven

Vampirler bu sefer besin zincirinin alt basamağında

Artık Code Vein hakkındaki bilgi kırıntılarının peşine düşmemize gerek kalmadı çünkü Bandai Namco bugün birbirinden nefis ekran görüntüleri eşliğinde oyunu resmi olarak duyurdu ve hikayesi ile ilgili detayları paylaştı. Şu kadar söyleyeyim, görselleri gerçekten acayip güzel, hikayesi de bir o kadar ilginç. Bizi kesinlikle bomba bir oyun bekliyor sevgili Oyungezerler.

Dünya Thorns of Judgment olarak anılan bir felaketin ardından harabeye dönüşmüş, hayatta kalanlar kendilerine Revenant ismini takmış ve Vein isminde gizli bir topluluk altında birleşmişler. Revenant'lar bu büyük yıkım karşısında hayatta kalabilmek için insanlıklarının bir kısmından vazgeçmek zorunda kalmışlar, bunun sonucunda doğaüstü güçler kazanmış ama hafızalarının da çoğunu kaybetmişler. İçlerinde kalan son insanlık kırıntılarını korumak için kan ile beslenmek zorundalar, aksi halde Lost ismindeki yaratıklara dönüşüyorlar. Artık dünyada sayılamayacak kadar çok Lost var. Bunlar üzerlerindeki lanet yüzünden kana olan açlıklarını asla bastıramıyor ve kendilerine devamlı yeni avlar arıyor; sonsuza dek bu işkence ile yaşamak zorundalar.

Biz de oyunda bir Revenant'ı canlandırıyoruz, amacımız gerçekleri öğrenmek. Nasıl ortaya çıktık, bu dünyadan kurtulmanın bir yolu var mı bilmiyoruz ve bu soruların cevaplarını ararken Vein'in ardındaki inanılmaz sırrı ortaya çıkaracağız.

Oyun dev zindanlarda geçecek, zaten bu yüzden tür olarak zindan dolaşmalı aksiyon RYO demiş Bandai Namco. Bu zindanlardaki mücadelelere yanımızda bir yol arkadaşıyla birlikte katılabileceğiz. Yol arkadaşımız da hikaye ilerledikçe gelişecek ve ileride karşılaştığımız zorlukları aşabilmemiz için bu arkadaşımızla olan ilişkimiz büyük önem taşıyacak. Oyunda kılıçlardan, çekiçlere, mızraklardan süngülü tüfeklere kadar pek çok silah kullanabileceğiz. Ama oyunun asıl mekaniği Revenant'ların vampir dişi niyetine kullandıkları Blood Veil kullanımında yatacak. 

Blood Veil dediğimiz şey kan emme amacıyla kullandığımız bir zırh parçası, kurbanın ağzına giriyor ve kanını bize aktarmaya başlıyor. Oyunda çok farklı çeşitlerde Blood Veil'ler bulunacak, mesela akrep kuyruğu gibi olan bir tanesiyle uzaktan kan emebileceğiz. Emdiğimiz bu kanlar sayesinde de çeşitli özel saldırılarımızı güçlendirebilecek, düşmanlarımızı zayıflatabileceğiz.

Bandai Namco bu değişik vampir hikayesinin hangi platformlara çıkacağına dair henüz bir açıklama yapmadı. Oyunun proje lideri Yusuke Tomizawa 'konsollar için çıkacağı kesin' demiş olsa da bu listenin içinde hangi konsollar var onu dahi bilmiyoruz. Yine de ben oyunun PS4, Xbox One ve PC için çıkacağını düşünüyorum. Zaten oyunun çıkış tarihi 2018 olarak belirlendiğine göre bunu öğrenmek için dünya kadar zamanımız var.

Ekran görüntülerinin tümüne görsele tıklayarak ulaşabilirsiniz.