Kontak Kapatma Vakti Geldi - Hızlı ve Öfkeli Serisi 10. Filmle Son Bulacak

YAZAN Eser Güven

Ne olacak bu öfkelinin kaderi

Her filmde giderek abartan ve "bundan daha fazla ne yapabilirler ki" diye düşündüren Hızlı ve Öfkeli serisinin sonu yaklaşıyor sevgili Oyungezerler. Serinin yapımcısı Neal Moritz iki film daha yapıp seriye veda edeceklerini açıkladı.

Moritz, Collider sitesine verdiği röportajda vizyona daha yeni giren The Fate of the Furious'ın ardından mümkün olduğunca kısa süre içinde dokuzuncu filmin çekimlerine başlamak istediklerini ama bunun için önce "harika bir hikaye bulmaları" gerektiğini söylemiş.

Moritz, Vin Diesel ve serinin yazarlarından Chris Morgan serinin nasıl sonlanacağını çoktan düşünmüşler bile. "Aklımızda bazı büyük temalar var ve bunlar üzerinde konuşuyoruz. Serinin nasıl biteceğini biliyoruz ama arada neler olup biteceğine henüz karar veremedik" demiş Moritz.

> The Fate of the Furious - Jason Statham'ın Uçak Savaşı Farklı Bir Şekilde Bitebilirdi

Moritz ayrıca son iki filmi ard arda çekme fikri üzerinde de durduklarını eklemiş ama 160 gün boyunca durmadan çekim yapmanın hem oyuncular, hem de çalışanlar için aşırı yorucu olacağını düşünerek bundan vazgeçmişler. "Hem zaten bu iki senaryoyu birden bitirmiş olmamızı gerektirir ki tek senaryoyu zamanında yetiştirmeye çalışırken bile yeterince zorlanıyoruz" diyerek durumdan dert bile yanmış.

Bu arada yapılan açıklamalara göre Dwayne 'The Rock' Johnson, 9. filmde de kesin olarak yer alacakmış. Serinin 8. filmi olan The Fate of the Furious inanılmaz bir açılış haftası geçirmiş ve Star Wars - The Force Awakens'ın en iyi haftasonu açılış rekorunu geçmeyi başarmıştı.

İLGİLİ BÖLÜMLER