Türk Yapımı Strateji Oyunu Art of Guile Steam'den Yeşil Işığı Aldı!

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Yeşil ışığı gerçekten de hak ediyor gibi gözüküyor.

 Unphysical Machinery tarafından geliştirilen Türk yapımı RYO strateji oyunu Art of Guile'ın Steam Green Light'taki bekleyişi sona erdi. Oyunun 2017'de resmi çıkışını yapması bekleniyor.

Daha önce 18 Mart'ta elli kişilik bir ekiple kapalı alfa aşamasından geçen Art of Guile'da ordu kurup ihtiyaçlarımıza göre bu ordunun özelliklerini değiştirebiliyoruz. Ordumuzu şekillendirebileceğimiz üç temel özellikl ise ofansif, defansif ve hız olarak belirlenmiş. Kulağa çok basit ve sıradan gelse de kendi karakterinize göre kurduğunuz bu ordular ile oynanış her seferinde farklı bir tecrübe hissettirecek gibi gözüküyor. 

Üstelik oyunu şekillendiren daha pek çok farklı etmen var. Mesela bulunduğunuz bölgenin hava durumu ve zeminin yapısı, nehirler ve akıntılar vb. derken ordularımızın hızına kadar pek çok şeye etki edecek. Böylece hangi bölgede savaştığımız da kritik bir karar olacak. 

Ordumuzu geliştirirken aldığımız her karar savaşın gidişatını değiştirebilecek. Umarım beklediğimiz kadar derin ve stratejik bir yapımla karşılaşırız. 

Art of Guile'ın Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz sevgili Oyungezerler.

İLGİLİ BÖLÜMLER