Dawn of War III'ün İlk 10 Dakikasında Kan Gövdeyi Götürüyor

YAZAN Eser Güven

Angelos'un ruhu aramızda

Dawn of War III, 27 Nisan'da bizimle olacak ama IGN yine erken davranarak oyunun ilk 10 dakikasını gösteren bir video yayınladı. Daha önce haberini yaptığımız açılış sinematiğinin altyazılı versiyonu ile başlayan videoda Space Marines hikayesinin başlarını görme şansına erişiyoruz.

İlk dikkatimizi çeken şey ise... Gabriel Angelos'un sesine ne yapmışlar öyle?! Angelos'u ilk Dawn of War'dan beri Paul Dobson seslendiriyordu, böyle tanınmış karakterlerde ses değişikliğine kolay kolay adapte olamıyorum ben. Tamam hadi Angelos'ta yılların yorgunluğu, tecrübesi falan var da yine sesi bana biraz fazla hırpani geldi. Neyse.

Videoda sizin de göreceğiniz gibi tam bir Orc kıyımı yaşanıyor, yerler kan ve uzuvlarla dolup taşıyor ve biz de bu görüntüler eşliğinde Dawn of War III'ün temposu hakkında da fikir sahibi oluyoruz. Yalnız yorumlarda videoyu kaydeden oyuncuyu bayağı bir eleştirmişler. "Bu da ne, ilk defa mı klavye ve fare kullanıyor bu adam" diyenden tutun da "IGN neden videoları hep böyle acemilere çektiriyor" diyenlere, "lütfen kendinize iyi GZS oyuncuları bulun" diye önerilerde bulunanlara kadar oldukça sıkı eleştiriler var. Zaten videoyu beğenmeyenlerin sayısı hiç de azımsanacak kadar az değil. 

Bakalım siz Dawn of War III'ün yeni görsellerini ve tarzını beğenecek misiniz?

İLGİLİ BÖLÜMLER