YAZAN Eser Güven

Gerçek orada bir yerde, az kaldı bulacağız

Bana en sevdiğim ilk üç diziyi sorsanız söyleyeceğim isimlerden biri mutlaka X-Files olur. Hatta dizinin 10. sezonunu bitirdikten bir süre sonra gaza gelerek seyretmeye en baştan bir daha başlamıştım. Daha 3. sezona yeni geçmiştim ama Fox kanalı bugün X-Files'ın yeni sezonunun müjdesini verdiğine göre elimi biraz çabuk tutmam gerekecek.

Mulder ve Scully geri dönüyor!! (heyecanımı bağışlayın)

Fox henüz dizinin yayın tarihi ile ilgili net bir bilgi vermedi. Elimizde dizinin 2017-2018 sezonunda yayınlanacağı bilgisi olduğundan yola çıkarsak ilk bölümün daha önceki sezonlar gibi Kasım ayında yayınlanacağını düşünüyorum (evet biliyorum 10. sezon Ocak ayında başlamıştı ama o bir istisnaydı). Dizinin 11. sezonu ile ilgili bir diğer güzel haberse 10 bölümden oluşacak olması. Bir önceki sezonda yalnızca 6 bölüm vardı ve bu da serinin 20 - 24 bölümlük sezonlarına alışan hayranlarından ciddi eleştiriler almıştı. 10 bölüm kulağa yine de az geliyor olsa da hiç yoktan iyidir.

FBI ajanları Dana Scully ve Fox Mulder'ın açıklanamayan olayları çözmeye çalışmasını izlediğimiz, komplo teorilerine ve uzaylılarla ilgili örtbas girişimlerine şahit olduğumuz dizi yayın hayatına 1993 yılında başlamış ve bugüne kadar onlarca ödül kazanmıştı. Eğer bilimkurguya merakınız varsa, hele ki The Fringe dizisini izleyip sevdiyseniz bu diziyi izlememek için hiçbir bahaneniz olamaz sevgili Oyungezerler.

İLGİLİ BÖLÜMLER