Shadow of War'un Yeni Yetenekleri İle Eskisinden de Güçlü Bir Talion'ı Oynayacağız

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Predator yetenek ağacından bazı yetenekler ortaya çıktı.

 Middle-earth: Shadow of War'daki yetenek ağacına bazı değişiklikler yapıldı ve Talion çok daha ölümcül, bir o kadar da havalı bir hale geldi.

IGN First'ün nisan ayında yer verdiği Shadow of War ile ilgili olarak yeni bilgiler edinmeye devam ediyoruz. Bugün de predatör yetenek ağacındaki bazı yetenekleri ve bunların nasıl geliştirildiğini öğrendik. Artık her yetenek modifiye edilebilir hale geldi. Aşağıdaki videoda bu yeni yeteneklerin tamamını görebilirsiniz. 

PREDATOR YETENEK AĞACI

Elven Agility (Elf Çevikliği)

Tıpkı Shadow of Mordor'daki Shadow of War'da da bu özellik var, ancak artık sadece koşarken değil tırmanırken ve dikine hareket ederken de bu özelliği kullanabileceğiz ve artık daha hızlı dikey hareket edebileceğiz. Bu yeteneğin geliştirmelerinden biri de 'Speed Dash' ve bu özellik sayesinde Talion, düşmanlarıyla arasını bir anda kapatıp onları öldürebiliyor. Bunu yaparken "focus" yani elf gücü harcıyor tabii.

Brutalize (Gaddarca Öldürme)

Bir Shadow of Mordor özelliği daha yeni ve modifiye edilmiş haliyle karşımızda. Normalde bir Uruk'u gizlice ve gaddarca öldürürsek etraftaki diğer Uruklar koşarak kaçıyorlardı. Bu özelliğin yanı sıra istersek kombo sayımızı hızlıca artırmasını sağlayabiliyor ve ölüm vuruşlarını daha kısa sürede elde edip Uruk'ları parçalara ayırabiliyoruz.

> Shadow of War - Minas Ithil Hakkında Öğrendiğimiz 15 Yeni Şey

Poison Tendril (Zehirli Bitki)

Talion, artık grog varillerini patlatmak zorunda değil. Önceden yanına yaklaşıp zehir koyduğu grogları artık uzak mesafeden zehirleyebiliyor. Böylece zehirlenen Uruklar birbirine saldırıyor. Tabii bu varilleri hala patlatma imkanına da sahibiz. 

Wraith Chain (Ruh Zinciri)

Ruh zinciri belki de Talion ve Celebrimbor'un en havalı özelliği olabilir. Focus harcayarak Uruk'tan Uruk'a geçen ve onları anında katleden bu yetenek de yine eski oyunda vardı ancak burada çeşitli modifikasyonlar ile birlikte daha az enerji harcayarak yapılabiliyor. Üstelik bu sefer bazen ortalıkta iki tane Celebrimbor varmışçasına hızlı ve akıcı öldürüşler yapıyoruz.

Deadly Spectre (Ölümcül Hayalet)

Videoda gösterilen son yetenek ise Talion ve Celebrimbor'un birbirleriyle harika uyumunu bir kez daha gözler önüne seriyor. Talion bir Uruk'u fısıltıyla yanına çağırıp işi Celebrimbor'a bırakıyor. Celebrimbor, Uruk'u katlederken Talion ilerlemeye devam ediyor.

> Shadow of War Yeni Oynanış Videosu Çıktı - Celebrimbor'un Mızrağı

Middle-earth: Shadow of War, 22 Ağustos'ta ABD'de 25 Ağustos'ta ise dünyada çıkışını yapacak. Oyunu PC, PS4 ve Xbox One'da oynayabileceğiz.