Call of Duty: WWII'nin Çok Oyunculu Modu Detaylandı - Zombiler De Köklerine Dönüyor

YAZAN Yasin Madyb İlgün

İlk zombi modu da İkinci Dünya Savaşı'ndaydı ya zaten...

 Call of Duty: WWII dün gece yapılan bir sunumla oyunseverlerin beğenisine sunuldu. Sledgehammer Games'in geliştirdiği CoD: WWII ile köklerine dönüş yapacak serinin çok oyunculu moduyla ilgili de pek çok detay açığa çıktı. 

Activision ve Sledgeammer'ın eSpor tarafına da büyük ağırlık vereceğini ve CoD: WWII ile birlikte bu arenada da güçlü bir şekilde boy göstermek istediğini sızan bilgilerden temin etmiştik zaten. Bununla birlikte oyuncuların merakla beklediği bir diğer haber de bu oyunda zombilerin olup olmayacağıydı. Nitekim şaşırtan bir haber yok. Call of Duty: WWII'de de zombi modu olacak. Paylaşılan görsel bunu hayli hayli kanıtlar nitelikte.

Sledgehammer, Call of Duty: WWII'nin çok oyunculu modunun E3 2017'de oynanabilir bir şekilde yer alacağını da doğruladı. Oyunun özel betası ise PlayStation 4'e özel olarak çıkacak ve oyunu ön sipariş ile temin edenler bu betaya direkt olarak katılabilecek. Ancak bu özel betanın ne zaman gerçekleşeceği henüz duyurulmadı. 

CoD: WWII'de bir ce co-op modu bulunuyor. Bu modun tamamen kendisine özel bir hikayesi olacak. Tabii ki zombi modu da co-op olarak oynanabilecek. Zaten bu modu öne çıkaran ana detay da arkadaşlarla oynamak olduğundan çok da şaşırtıcı değil tabii.

Activision'ın bir diğer bombası da yeni topluluk alanı oldu. Oyuncular maçlardan önce tıpkı Destiny'nin "Tower" konseptinde olduğu gibi bir araya gelip iletişim kurabilecek. Her maç öncesi sosyal bir alan olacak. Sledgehammer'ın başkanlarından Michael Condrey ise bu konseptin şu ana kadar hiçbir Call of Duty oyununda uygulanmadığını söyledi ve oyuncular için benzersiz bir tecrübe olacağının altını çizdi. Bu modun adı muhtemelen Headquarters olacak ve 48 kişiye kadar destekleyecek. Ancak bu bilgilerin değişebilir olduğunu söylediler. Bahsedilen konseptin örneğini hemen aşağıdaki minik videoda bulabilirsiniz Oyungezerler.

Call of Duty: WWII 3 Kasım 2017'de PC, PS4 ve Xbox One için çıkış yapacak. Oyunun fragmanından çektiğimiz 59 tane, aksiyon dolu ekran görüntüsüne ise aşağıdaki görsele tıklayarak ulaşabilirsiniz.

codwii-ekran-goruntuleri-icin-tiklayin