Call of Duty: WWII'nin Senaryo Modu Açığa Çıktı - Bu Sefer Oyun Acımasız Olacak

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Bu sefer düşmanlar çok daha acımasız, ölmek çok daha kolay olacak.

 Activision'ın alt şirketlerinden Sledgehammer Games'in geliştirdiği ve hepimizi (en azından büyük çoğunluğumuzu) meraklandıran Call of Duty: WWII'nin senaryo moduyla ilgili yeni bilgiler açığa çıktı.

26 Nisan akşamında yapılan canlı yayında bilgi tufanına tutulduk. CoD: WWII'nin çok oyunculu moduyla ilgili zombilerden tutun da devasa oyuncu desteğine ve yeni sosyal platformuna kadar pek çok yeni şeyle tanıştık. Tabii Sledgehammer çok oyunculu modu hakkında bilgilendirme yaparken bizi senaryo modundan da mahrum bırakmadı. 

Fragmandan ve Sledgehammer'ın yaptığı açıklamalardan anlaşıldığı üzere oyunda sadece Amerikan tarafını oynayabileceğiz ve muhtemelen tek bir askerin hikayesini tecrübe edeceğiz. CoD: WWII'de Ronald "Red" Daniels isimli bir askeri kontrol edeceğiz. Kahramanımız, ABD Ordusu'nda erlik yapmakta ve 1. Piyade Tümeni'nin askerlerinden biri. ABD'nin 1. Piyade Tümeni, özellikle 1944-45 yıllarında öne çıkan çatışmalarda yer aldı ve İkinci Dünya Savaşı'nda Avrupa'da bulundu.

"Red" Daniels'ın hikayesi Normandiya Çıkarması'nda Omaha Plajı'nda başlayacak. D-Day İstilası'ndan Bulge Savaşı'na kadar pek çok bölgede savaşacağız. Paris'in Alman İşgali'nden kurtarılmasında rol alacağız. 

Sledgehammer'ın yaptığı açıklamalara göre bu sefer senaryo modunda kendi kendine can doldurma özelliği olmayacak. Silah arkadaşlarımızdan bolca destek almamız gerekecekmiş, çünkü düşmanların bizi bulan mermileri de bir hayli can yakacak. Yani eski CoD oyunlarındaki tek kişilik dev ordudan, görevini yerine getirmeye çalışan bir ere dönüşeceğiz. 

Oyunda bir de co-op modu olacak ve bu modun kendisine özel bir hikayesi olacak. 

Köklerine geri dönüş yapan Call of Duty serisinin son oyunu 3 Kasım 2017'de PC, PS4 ve Xbox One için çıkış yapacak. Oyunun özel betası ise PlayStation 4'te oynanabilecek. Bu betaya katılmak için oyunu ön sipariş etmeniz gerekiyor. 

codwii-ekran-goruntuleri-icin-tiklayin