YAZAN Eser Güven

Bu sefer Öfke'yi kontrol ediyoruz

Güncelleme - THQ Nordic günün erken saatlerinde Amazon tarafından yanlışlıkla sızdırılan Darksiders 3 haberini teyit etti ve alelacele bir açıklama yaparak Darksiders 3'ü resmi olarak duyurdu. Oyun hakkında Amazon'dan öğrendiklerimiz haricinde bir açıklama yapılmadı ama en azından oyunun 2018 yılı içerisinde çıkacağını öğrenmiş olduk. Aşağıda orijinal haberimizi okuyabilir ve THQ Nordic'in duyurusuna eşlik etmek üzere yayınladığı yeni fragmanı da seyredebilirsiniz.

- o -

Darksiders 3'ün geliştirilmekte olduğunu uzun süredir biliyorduk ama henüz resmi ağızdan bir açıklama yapılmamıştı. O beklediğimiz açıklama hala daha gelmedi; THQ Nordic sessizliğini korumaya devam ediyor ama Amazon artık dayanamamış olacak ki oyun için açtığı satış sayfalarında konusundan ekran görüntülerine kadar pek çok bilgiyi sızdırıverdi.

 

PlayStation 4, Xbox One ve PC için çıkacak olan bu yeni oyunda FURY (Öfke) ismindeki büyücüyü oynayacağız. Biliyorsunuz Darksiders oyunlarında ana karakterimiz Mahşerin Dört Atlısı'ndan biri oluyordu; ilk oyunda War (Savaş), ikincisinde ise Death'i (Ölüm) oynamıştık. Öfke aslında geleneksel manadaki Dört Atlı'dan biri değil (diğerleri Açlık ve Hastalık) ama Darksiders evreninde kendisi Açlık'ın yerine geçmiş gibi görünüyor. Bindiği atın Siyah olması bunun en büyük göstergesi.

Oyunda iyilik ile kötülük arasındaki dengeyi kurmaya çalışacak ve bunun için de kırbacımızdan ve büyülerimizden faydalanacağız. Öfke'nin sahip olduğu büyü yeteneği sayesinde farklı şekillere bürünebilecek ve bu sayede farklı silahlar ve hareketler kullanabileceğiz. Oyundaki nihai amacımız ise Yedi Ölümcül Günah'ı ve onların yardımcısı olan çeşitli mistik yaratıkları yok etmek. Bu yolculuğumuz sırasında cennetten cehenneme kadar pek çok farklı ortamı da ziyaret edebileceğiz.

 

 

İLGİLİ BÖLÜMLER