GoG ve Steam 4 Mayıs Star Wars Gününü İndirimlerle Kutluyor

YAZAN Eser Güven

Güç bizimle olsun

4 Mayıs özel bir gün, Dünya Star Wars günü. Biz de Star Wars filmlerinin unutulmaz repliği olan "May the force be with you" (Güç seninle olsun) repliğinde minik bir kelime oyunu yapıyoruz ve karşımıza çıkan "May the fourth be with you" (Mayıs'ın 4'ü seninle olsun) cümlesi ile kutlamalara başlıyoruz! GoG ve Steam de her sene olduğu gibi yine bu özel günü Star Wars oyunlarındaki büyük indirimlerle kutluyor, ama bakalım bu indirimler bize gerçekten hitap ediyor mu?

GoG 12 Mayıs'a kadar sürecek olan "Everything Star Wars" indirimlerinde çoğu oyuna %77'ye kadar varan indirimler yapmış ve bunu da ana sayfasından duyurmuş. Steam ise Star Wars oyunlarına 8 Mayıs'a kadar geçerli olacak indirimler uygulamış, ama ana sayfasında henüz buna dair bir haber yok. Ben de Steam'deki oyunların da indirime girdiğini fiyatları karşılaştırmak için Steam'e bir göz atmaya karar verdiğimde fark ettim ama sanırım kısa süre içinde ana sayfasına da haberi düşecektir. Bu karşılaştırma sonucunda bir kez daha gördüm ki biz Steam'den oyunları gerçekten de inanılmaz avantajlı olarak satın alıyoruz sevgili Oyungezerler :) Keşke GoG da Steam gibi TL sistemine geçse, o zaman bundan gerçekten acayip karlı çıkabilirdik.

Örneğin STAR WARS Battlefront II normalde 9.99$ iken 2.29$'a düşmüş. Bu bizim paramızla 8 lira civarı oluyor. Ama aynı oyunu Steam üzerinden 4,5 liraya satın alabiliyoruz. İndirimdeki dikkat çeken bazı diğer oyunlarda da durum şu şekilde:

STAR WARS: Knights of the Old Republic: 9.99$'dan 2.29$'a (8 lira) düşmüş. Steam'de 4,5 lira.

STAR WARS: Knights of the Old Republic II: 9.99$'dan 2.29$'a (8 lira) düşmüş. Steam'de 4,5 lira.

Star Wars: Rebel Assault 1 + 2: 9.99$'dan 3.99$'a (14 lira) düşmüş. Steam'de 7,2 lira.

STAR WARS Empire at War: 19.99$'dan 4.59$'a (16 lira) düşmüş. Steam'de 7,75 lira.

Star Wars: Jedi Knight - Jedi Academy: 9.99$'dan 2.29$'a (8 lira) düşmüş. Steam'de 4,5 lira.

Star Wars: Jedi Knight II - Jedi Outcast: 9.99$'dan 2.29$'a (8 lira) düşmüş. Steam'de 4,5 lira.

Steam'in Star Wars indirimleri sayfasına şu adresten, GoG'un indirimli oyunlarına ise şu adresten erişebilirsiniz.

Hangi platformu seçerseniz seçin (tabi bu durumda hepimiz Steam'i seçeceğiz, en azından 8 Mayıs'a kadar) oynamak istediğiniz bir Star Wars oyununu kapmak için çok iyi bir fırsat bu.

İLGİLİ BÖLÜMLER