Prey'in Recycling Hilesi İle Sınırsız Materyal Üretebilirsiniz

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Tabii bence yapmayın ama biz gene de nasıl yapılıyor anlatalım.

Prey çıkalı daha bir gün olmadı ancak oyunseverler hile hurdaya karışmanın ilk yolunu buldu bile. Eh Bethesda oyunu olunca bug bulmak da aslında biraz kolay bir iş de o taraflara girip de üzerimde nefret yükü biriktirmek istemiyorum sevgili Oyungezerler.

Captain Eggcellent isimli bir Youtuber'ın bulduğu bu yöntemle sınırsız sağlık kiti, silah mermileri, Q-Beam lazer bataryaları, kıyafet tamir kitleri ve diğer her şeyi yapabiliyorsunuz. Bilim-kurgu korku oyunlarına sağlam bir giriş yapan Prey, özellikle ilerledikçe sizi mühimmat konusunda sıkıntıya da soktuğundan eminim pek çok oyuncu dayanamayıp bu hile hurda yöntemine başvuracaktır.

Nasıl yapılıyor diye merak edenler için aşağıda bir video yer alıyor, ama ben yine de kısaca açıklayayım. Tabii bu oyun hatasını kullanabilmeniz için etrafınızda bir "Recycler" yani Geri Dönüşüm Cihazı bulunmalı. Arkane Stüdyoları en kısa zamanda bu hatayı bir yamayla düzeltecektir, bu yöntemi kullanmak istiyorsanız elinizi çabuk tutun derim. Hoş belki de yeni bir yama gecikir ya da hiç gelmez ya, ama hiç sanmıyorum.

> Prey'in Sistem Gereksinimleri Açıklandı

> Prey'in PC Performansı Taş Gibi Taş!

Neyse efendim, bir Recycler'a geldiniz. Tek yapmanız gereken geri dönüşüme sokmak istediğiniz maddenin materyaline sahip olmak. Bu materali geri dönüşüme koyun ve kutu içerisindeyken dörde ya da yapabiliyorsanız daha fazlasına bölün. Ardından geri dönüştür tuşuna (recycle) basın. Oyun size aynı materyalin çok daha fazla halini geri verecek. Bunu her materyal için yapabiliyorsunuz. Recycler içerisinde ne kadar çok materyal bölüştürebilirseniz o kadar geri dönüş alacaksınız. 

Bakalım Arkane Studios bu hatayı ne zaman düzeltecek...