Antik Mısır'da Geçecek Olan Yeni Assassin's Creed Sonbaharda Çıkacak

YAZAN Eser Güven

Firavunlarla suikast keyfi

Yeni Assassin's Creed oyununun Antik Mısır'da geçeceğine dair rivayetler uzun süredir ortalıkta dolaşıyordu. Daha önce de "Ubisoft'ta çalışan geliştiricilerden biri 4chan'da açıklama yapmış, reddit'e bilgi sızdırmış, instagram'dan resim paylaşmış' şeklinde bu konuyla ilgili pek çok haber okumuştuk. Bu sızıntı haberlerindeki ortak düşünce yeni oyunun isminin Assassin's Creed: Empire olacağıydı, ancak WWG (WorldWideGaming) sitesinden gelen son bilgilere göre E3 2017'de resmi olarak duyurulacak olan oyunun ismi Assassin's Creed: Origins olacak ve 2017 sonbaharında piyasaya çıkacak.

Assassin's Creed: Origins'in hikayesinde biri erkek, biri kadın iki tane ana karakter yer alacak ve hikaye orijinal Assassin's Creed loncası etrafında gelişecek. Oyundaki karakter gelişim sisteminin Skyrim'e benzeyeceği söyleniyor, eğer bu doğruysa yeteneklerimizi kullandıkça geliştireceğiz demektir ki bunun da oyuna farklı bir hava katacağı kesin. Oyun önceki Assassin's Creed oyunlarına göre çok daha fazla hareket özgürlüğü sunacak ve daha çok keşfe odaklanacak. Hatta bunun bugüne kadar yapılmış en büyük dünyaya sahip olan Assassin's Creed oyunu olacağı söyleniyor. Ayrıca oyunda karşımıza ilk olarak Assassin's Creed III'te çıkan deniz savaşları da bulunacak ve gemiler sayesinde Mısır'dan yola çıkıp farklı yerlere de gidebileceğiz.

WWG'nin verdiği bilgilere göre oyunla ilgili gösterilen bir videoda tarihin farklı dönemlerinden görseller sunulmuş ve bunlar arasında bir Asya ülkesi, II. Dünya Savaşı sırasında Fransa ve günümüzdeki bir Abstergo Industries tesisi varmış.

Geçtiğimiz gün Reddit'te ön sipariş kartları hazırlayan bir şirkette çalıştığını söyleyen Sirusavath ismindeki kullanıcı Far Cry 5 ve Assassin's Creed: Origins için sipariş aldıklarını söylemişti. Buna göre Assassin's Creed: Origins'in kartının arkaplanında bir piramit ve bu piramite doğru yürüyen bir suikastçi görünüyormuş. Suikastçinin bir kalkan ve bir yay taşıdığını ve omzunda da şahin benzeri bir kuş gördüğünü söyleyen Sirusavath (ki kendisi 5 senelik bir Reddit kullanıcısı) bu mesajı gönderdikten sonra gelen soru ve tepkiler üzerine hesabını kapatmış.

Bakalım bu rivayetler hedefi onikiden vurmayı başarabilecek mi?