Söylenti: Far Cry 5 Vahşi Vahşi Batı'da Geçebilir

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Olabilir mi öyle bir şey? Lütfen olsun.

 Kısa bir süre önce Ubisoft bizi Far Cry 3 paylaşımları ile bir yokladı, suyun sıcaklığına baktı. Şimdi ise sağdan soldan bulmacanın parçaları bir bir ortaya çıkmaya başladı. Ubisoft'un Far Cry 5 için çalışmalara başladığı ve hatta oyun için bazı çekimler yaptığı bile söylendi.

Ortaya çıkan dedikodulara göre bu sefer oyun Western atmosferinde olacak, 19. yüzyılda geçecek. Great Falls Tribune isimli bir mecra, bir video oyun şirketinin geliştirmekte oldukları oyun için Montana'nın kuzey doğusunda kalan bir kilisede çekim yaptıklarını belirtti. İddialara göre ise bu çekimleri yapan firma Ubisoft'tan başkası değil. Kilise de Vahşi Batı yıllarında pek çok çete görmüş ve bölgenin ünlü bir binası konumunda üstelik. 

Buna ek olarak ön sipariş kartları hazırlayan bir şirkette çalıştığını iddia eden "Sirusavath" isimli Reddit kullanıcısı Yeni Assassin's Creed oyunu ve Far Cry 5 için sipariş aldıklarını söylemişti.

> Ok ve Yay İle Hedefi 12'den Vuran Oyunlar

Kotaku'nun editörlerinden Jason Schreirer da bu bölgede yapılan çekimlerin Far Cry 5 için olduğunu söyledi. Tabii kendisi sık sık böyle iddialarda bulunuyor ve aslında genelde de tutuyor, ancak hatalı olduğu zamanlar da var tabii. Bu sebeple kesin bir kanıt sayılmaz. 

Biraz daha geriye gidersek, 2015'in ocak ayında Ubisoft'un bağlı olduğu araştırma şirketlerinden biri, yeni Far Cry oyununda hangi konsept olsun istersiniz diye bir soru yöneltmişti ve bu seçenekler arasında "Spaghetti Western" de yer alıyor. 

Ubisoft'un E3 2017'de neler duyuracağını bilemiyoruz, ancak geride bıraktığımız haftalarda sosyal medya hesaplarından Far Cry paylaşımlarını eksik etmiyorlar sağolsunlar. Western Far Cry'a hayır diyemem.