YAZAN Eser Güven

Huzurlarınızda bir kez daha Shaq

NBA'in en sevdiğim isimlerinden biri olan Shaquille O'Neal, ya da kısacık adıyla Shaq bir kez daha yeni bir NBA 2K oyununun kapağında karşımıza çıkıyor! 2K bugün NBA 2K18'in PC, Xbox One, PS4 ve Nintendo Switch için 19 Eylül'de yayınlanacağını duyurdu ve ana oyunun kapağı hakkında açıklama yapmasa da Legend Edisyonlarında Shaq'ın bulunacağını açıkladı. Legend Edisyonlarından birini satın alan oyuncular oyunu 15 Eylül'den itibaren oynamaya başlayabilecek.

1992 ile 2011 yılları arasındaki 19 yıllık profesyonel kariyerinin 8 yılını geçirdiği Los Angeles Lakers ile 3, Miami Heat ile de 1 kez olmak üzere tam 4 kez şampiyonluk yüzüğü kazanan Shaq daha önce de NBA 2K6 ve NBA 2K7 oyunlarının kapak yıldızı olmuştu.

Peki bu Legend Edisyonlarını normal oyundan ayıran şey ne? Oyunun Legend edisyonu ile birlikte 100,000 Sanal Para ve oyun için Shaq temalı çeşitli eşyalara (ayakkabı ve forma gibi) sahip olabiliyorsunuz. Ama bunun yanında bir de sınırlı sayıda üretilmiş Shaq posteriniz, beş Panini takas kartı ve çeşitli çıkartmalarınız oluyor. Tabi ki bunlara sahip olmak için cebinizdeki gıcır 100 doları 2K'ya verip karşılığında 1 sent geri alıyorsunuz. 99.99$ fiyat etiketi biraz fazla tuzlu.

Yeterince tuzlu değil diyenler ise oyunun Gold Legend Edisyonunu alabiliyor ve Legend'da sunulanlara ek olarak fazladan 5 Panini kartı, 150.000 sanal para ve Shaq forma koleksiyonuna sahip olabiliyorlar. Elbette forma koleksiyonu yine oyun içi dijital bir hediye ve bu kadarcık ekstranın maliyeti ise fazladan 30 dolarcık. Yani bu paketi de 129.99$ karşılığında satın alabilirsiniz.

Sakın Steam sayesinde bizdeki fiyatlarının daha ucuz olacağını da sanmayın çünkü 2K oyunları doları 3.3 liradan hesaplıyor. Yani Legend versiyonu 330, Gold versiyonu ise 430 lira civarından satışa sunulacaktır. 

Aşağıda 2K'nın NBA 2K18 duyurusuna eşlik eden videoyu izleyebilirsiniz, Shaq ve Kobe'nin döktürdüğü video son derece keyifli olmuş.