Marvel Dizi ve Sinema Karakterleri Bir Araya Gelebilir

YAZAN Baran Köse

Ama gelmeyebilir de...

Marvel Sinematik Evreni ya da kısaca MCU hakkında en takdir edilen şeylerden biri dizilerin ve filmlerin aynı evrende geçmesi. Her ne kadar iki tarafı bir araya henüz net şekilde getirmeseler de aradaki bağı görmek hikayeleri güzelleştiriyor.

Marvel'ın bütün işlerinin sorumlusu Kevin Feige'ye de en çok sorulan sorular arasında dizilerdeki karakterleri sinemada ne zaman ve nasıl göreceğimiz sorusu yer alıyor. En son io9 tarafından yapılan röportajda da bu soru yöneltilmiş kendisine ve ne yazık ki yine net bir cevap alınamamış. Hatta dizilerdeki karakterleri filmlerde görme ihtimalimiz hakkında oldukça karamsar konuşmuş.

''Dizilerdeki karakterleri kesinlikle sinemada izlemeyeceğiz diye bir şey yok. Önümüzde bayağı uzun bir zaman var. Oldukça fazla dizi çekiliyor ve biz de film çekmeye devam edeceğiz. Gerçekten ne zaman bilmiyorum ama elbet günün birinde ortak bir şey olacak. Ortak sahne ya da tekrarlanan bir şeyler...''

Marvel's The Defenders'ın İlk Fragmanı Çıktı (Türkçe Altyazılı)

Kısa vaadede ortak bir iş görmeyi unutmamızı söylüyor kısacası. Fakat herkesin kafası röportajda söylediği ufacık bir şeye takılmış durumda. Tekrarlanan bir şeyler derken ne demek istiyor? Dizide gördüğümüz karakterleri sinemaya yeniden kast edip mi uyarlayacaklar yoksa işlenen bir hikayeyi kendileri tekrar mı işleyecekler? Açıkçası Agents of SHIELD'da işlenen Hydra ile ona bağlı Skrull ve Kree muhabbetleri haricinde tekrarlanacak bir hikaye yok dizilerde. Bizlere çaktırmadan çizgi romandaki Secret Invasion hikayesinin girişini bile yaptılar. Hatta tahminler dizinin bıraktığı yerden Infinity War sonrasında çıkacak filmlerin devam edeceği yönündeydi.

Keşke Infinity War ya da Civil War'da dizilerden bir kaç kişiyi görseydik. Özellikle çizgi romandaki Civil War'da Luke ve Jessica'nın yaşadıklarını düşününce keşke diyor insan.  

Inhumans dizisi ve MCU hakkındaki son haberleri ve görüşlerimizi merak ediyorsanız sizleri Alt Medya #4'e davet ediyoruz.

İLGİLİ BÖLÜMLER